Czarzasty: w miastach, gdzie kino nie wyświetli "Kleru", SLD będzie organizować projekcję tego filmu

Polska

- Nie oglądałem filmu "Kler", ale jego przesłanie jest mi znane. Podjąłem bardzo delikatne rozmowy z dystrybutorem, zapytałem się, czy w tych miastach, gdzie samorząd zabroni wyświetlania (...) SLD będzie mógł zrobić projekcję tego filmu - powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w programie "Graffiti".

Czarzasty wyjaśnił, że rozmowy na temat projekcji filmu są w fazie początkowej. - Nie wiem, kiedy dojdzie do wyświetlania filmu. Nawiązałem kontakt z dystrybutorem, złożyłem ofertę. To są mądrzy ludzie. W związku z tym zgodzą się, albo się nie zgodzą. A to, co się stało w Ostrołęce, uważam za skandaliczne. Od Ostrołęki zaczęlibyśmy wyświetlanie filmu - powiedział gość Piotra Witwickiego.

 

Przewodniczący SLD w nawiązaniu do rozmowy o filmie Wojciecha Smarzowskiego, skomentował pozycję Kościoła w Polsce.


- Jacek Protasiewicz pół roku temu złożył zapytanie o koszty finansowania Kościoła w Polsce, bo według nas to jest około 5 mld złotych rocznie. Wciąż są przedłużane terminy z odpowiedzią na zapytanie poselskie. To jest skandal. My chcemy po prostu poważnie rozmawiać o konkordacie, o jawności finansowania Kościoła w Polsce - powiedział Czarzasty.

 

"Popieramy Hannę Zdanowską"

 

- Pani Hanna Zdanowska startuje z komitetu, który jest popierany również przez SLD. Braliśmy pod uwagę wariant niekorzystnego dla niej wyroku. Nie będę mówił jak Grzegorz Schetyna, który jak przegrał Mateusz Morawiecki sprawę ws. kłamstwa, to domagał się, aby podał się do dymisji. Niech się Mateusz Morawiecki nie podaje do dymisji, a Zdanowska niech startuje w wyborach - powiedział Czarzasty.

 

Jak dodał, prezydent Łodzi za poświadczenie nieprawdy otrzymała karę grzywny w wysokości 20 tys. zł.

 

- Ona tę karę zapłaci i niech walczy - mówił przewodniczący SLD.

 

 

polsatnews.pl, Polsat News

nro/grz/las/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie