"Grabiec rechotał, jak Smogorzewski mówił te obrzydliwe rzeczy do kobiet" vs "przyjechał później"

Polska

- Roman Smogorzewski odszedł z PO nie dlatego, że zachowywał się w ten sposób, tylko dlatego, że ujawniono to publicznie. Dwa tygodnie PO nie widziała w tym problemu. Jan Grabiec siedział tam, rechotał, jak Smogorzewski mówił te obrzydliwe rzeczy do kobiet - powiedział w "Śniadaniu Polsat News" Jacek Sasin z PiS. - Grabiec przyjechał na koniec konwencji - zaprzeczył Sławomir Neumann z PO.

Film ze spotkania wyborczego prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego, nakręcony przez lokalną telewizję LTV, zamieścił w piątek, (dwa tygodnie po konwencji Smogorzewskiego) na Twitterze wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). 

 

 

W piątek wieczorem rzecznik PO Jan Grabiec poinformował, że Smogorzewski złożył rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej w zw. seksistowskim żartami pod adresem kandydatek do Rady Miasta. 

 

"Usunięcie seksisty z PO to za mało. Chamstwo legitymizował uśmiechem, uściskiem dłoni rzecznik PO Grabiec. Żądam od Schetyny wyciagnięcia konsekwencji wobec Grabca i jego dymisji. Przyzwolenie i aprobata na kontynuowanie żenującego spektaklu w równym stopniu obciąża Grabca" - napisała w sobotę rzeczniczka PiS na Twitterze.

 

 

Do sprawy wrócili goście Dariusza Ociepy w "Śniadaniu Polsat News". 

  

- Jan Grabiec nie powiedział nic złego, a Smogorzewski mówił wiele głupich rzeczy i nie jest już w PO. Startuje z własnego komitetu i nie można go ze strony PO inaczej ukarać - powiedział Neumann.

 

Przewodniczący klubu Platformy dodał, że "Jan Grabiec przyjechał na koniec tej konwencji, był wcześniej w mediach i to jest do sprawdzenia". - Należy przeprosić wszystkich tych, którzy zostali tak potraktowani przez Smogorzewskiego, bo to było głupie. Natomiast Beata Mazurek i PiS wyczynia teraz szopkę - ocenił. 

 

- Jeżeli tak chcemy rozmawiać, to dlaczego Mazurek jest rzeczniczką PiS-u, kiedy poseł Łukasz Zbonikowski, który fizycznie znęcał się nad żoną, dalej jest w PiS-ie i publicznie występuje na konwencji partii w Bydgoszczy? Dlaczego Jarosław Kaczyński dalej jest prezesem, kiedy żona radnego Rafała Piaseckiego 11 lat była maltretowana, pisała do PiS i nikt nie reagował - pytał Neumann. 

 

- Są nagrania. Jan Grabiec siedział tam, rechotał, jak Smogorzewski mówił te obrzydliwe rzeczy do kobiet - odpowiedział Jacek Sasin, a na uwagę, że rzecznik PO przyjechał pod koniec konwencji dodał: - Niech pan nie zaklina rzeczywistości. Popieracie dalej Smogorzewskiego, przecież kandyduje na prezydenta Legionowa. Wycofaliście mu swoje poparcie? Nie wystawiliście kandydata w Legionowie, bo popieracie Smogorzewskiego - powiedział Sasin do Neumanna, 

 

Gośćmi programu byli : Andrzej Dera (minister w Kancelarii Prezydenta), Jacek Sasin (PiS), Sławomir Neumann (PO), Paweł Bejda (PSL), Agnieszka Ścigaj (Kukiz 15) oraz Włodzimierz Czarzasty (SLD).

 

ml/ polsatnews.pl, Polsat News

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie