Warmińsko - mazurskie: policja szuka świadków śmiertelnego wypadku w Dąbrowach

Polska
Warmińsko - mazurskie: policja szuka świadków śmiertelnego wypadku w Dąbrowach
Pixabay.com/CC0 Creative Commons

Policja ze Szczytna poszukuje świadków śmiertelnego potrącenia pieszego, do którego doszło w środę wieczorem na drodze krajowej nr 53 w Dąbrowach w woj. warmińsko-mazurskim. Sprawca uciekł, nie udzielając poszkodowanemu pomocy.

- Prosimy o kontakt wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, które mogą pomóc w ustaleniu jego sprawcy - powiedziała w piątek oficer prasowa szczycieńskiej policji kom. Aneta Choroszewska-Bobińska.

 

Jak dodała, funkcjonariuszom zależy zwłaszcza na odnalezieniu kierowcy tira, który zatrzymał się w miejscu tragedii bezpośrednio po zdarzeniu, ponieważ jego zeznania mogą być kluczowe dla śledztwa.

 

Samochód, który potrącił 46-latka, to audi A6 z angielskimi tablicami rejestracyjnymi

 

Według dotychczasowych ustaleń, 46-letni mieszkaniec miejscowości Dąbrowy został najprawdopodobniej potrącony na drodze przez ciemny samochód osobowy, którego kierowca nie udzielił pomocy poszkodowanemu i uciekł z miejsca zdarzenia. Mimo próby reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Jak relacjonowały lokalne media, osierocił on troje dzieci.  

 

Jak podała policja, z relacji świadków wynika, że samochód, który potrącił 46-latka, to audi A6 z angielskimi tablicami rejestracyjnymi. Po wypadku odjechało w kierunku Myszyńca. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają szczycieńscy policjanci pod nadzorem prokuratora.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenie ofierze pomocy i ucieczkę z miejsca zdarzenia sprawcy grozi do 12 lat więzienia.

 

W przesłanym w piątek komunikacie warmińsko-mazurska policja podała, że informacje o wypadku w Dąbrowach można przekazać osobiście dowolnej jednostce policji, dzwoniąc pod numer telefonu 112, lub bezpośrednio do szczycieńskich policjantów (tel. 89/623 22 00). Informacje można przekazać także anonimowo.

 

PAP

las/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie