Areszt dla podejrzanego o jazdę po alkoholu i potrącenie 2 dzieci

Polska
Areszt dla podejrzanego o jazdę po alkoholu i potrącenie 2 dzieci
Zdj. ilustracyjne/Polsat News

Na trzy miesiące aresztował sąd 35-letniego mężczyznę, który w niedzielę, będąc pod wpływem alkoholu, potrącił samochodem na chodniku w Ołdrzychowicach Kłodzkich (Dolnośląskie) dwóch chłopców. Dzieci trafiły do szpitala. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

Do wypadku doszło w niedzielę po południu na drodze wojewódzkiej nr 392 w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Kierowca auta osobowego potrącił na chodniku dwóch chłopców w wieku 10 i 13 lat. Obaj trafili do szpitala; jeden z nich miał obrażenia zagrażające życiu. Do wypadku doszło podczas wyprzedzania innego auta.

 

Jak powiedział we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Tomasz Orepuk, 35-letni sprawca wypadku miał w organizmie 1,4 promila alkoholu. Prokurator dodał, że mężczyzna nie ma prawa jazdy.

 

Prokuratura postawiła kierowcy dwa zarzuty - prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu, w którym ucierpiało dwoje dzieci. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia. - Przyznał się do winy i złożył wyjaśnia - powiedział prokurator.

 

W środę, zgodnie z decyzją sądu, 35-latek został aresztowany na trzy miesiące.

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze