Hiszpania: pies zagryzł 20-dniowe niemowlę na oczach rodziców

Świat
Hiszpania: pies zagryzł 20-dniowe niemowlę na oczach rodziców
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay/pohjakroon/

Do zdarzenia doszło na terenie domu jednorodzinnego w miejscowości Fasnia na Teneryfie. Owczarek belgijski, który mieszkał z rodziną, niespodziewanie zaatakował niemowlę, gryząc je w głowę. Rodzice ruszyli na pomoc i wezwali służby ratownicze. Mimo półgodzinnej reanimacji, dziecka nie udało się uratować.

Dwudziestodniowe niemowlę zmarło w wyniku odniesionych obrażeń. Pies należał do rodziny. Według burmistrza Damiána Péreza, zwierzę nie było agresywne i nic nie wskazywało na to, że może dojść do tragedii.

 

Rodzice dziecka otrzymali pomoc psychologiczną. Hiszpańska policja wszczęła śledztwo w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci niemowlęcia. 

 

- Śmierć zaledwie 20-dniowego dziecka zszokowała mieszkańców Fasni. Przekazujemy wyrazy współczucia dla całej rodziny -  poinformował burmistrz miejscowości w oficjalnym komunikacie.

 

Dzień po tragedii rada miasta ogłosiła żałobę. Flagi budynków miejskich były opuszczone do połowy masztu, a wszystkie oficjalne spotkania rady zostały odwołane. W ten sposób urzędnicy chcieli złożyć kondolencje i wyrazić solidarność z rodziną dziecka i ich bliskimi. 

 

 

 

mos/luq/    dailymail.co.uk, elpais.com, polsatnews.pl

 

mos/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie