Zabili psa, chcą dobrowolnie iść na 10 miesięcy do więzienia

Polska
Zabili psa, chcą dobrowolnie iść na 10 miesięcy do więzienia
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Dwaj mężczyźni, oskarżeni o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem i zabicie zwierzęcia, chcą dobrowolnie poddać się karze i spędzić w więzieniu po 10 miesięcy - poinformował w środę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Oskarżeni o zabicie psa mężczyźni w wieku 20 i 36 lat są mieszkańcami gminy Sośnie w powiecie ostrowskim. Do zdarzenia doszło w lipcu posesji jednego z nich. - Zarzucono im, że znęcając się nad psem w celu jego uśmiercenia trzymali zwierzę w powietrzu na założonym na szyi powrozie a 20-latek bił zwierzę siekierą. Następnie martwego psa wrzucili do nieczynnej studni - wyjaśnił Meler.


Podczas śledztwa mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze.


Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler poinformował, że wniosek prokuratury o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy wpłynął do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp.

 

Według kodeksu karnego grozi im do 5 lat więzienia


- Prokurator domaga się dla każdego z oskarżonych kary 10 miesięcy więzienia, zakazu posiadania psów przez co najmniej 5 lat i wpłaty po 2 tys. zł na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt - poinformował prokurator Maciej Meler.


Ostateczna decyzja o wysokości kar dla 20- i 36-latka należy do ostrowskiego sądu. Według kodeksu karnego za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat więzienia.

 

grz/  PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie