"Pierwszy raz widzieliśmy jak pies płacze". Właściciel miał spiłować mu zęby szlifierką

Polska

Policjanci z Rawy Mazowieckiej zatrzymali 65-letniego mężczyznę, który miał znęcać się nad swoim psem. Zwierzę miało m.in. spiłowane wszystkie zęby, prawdopodobnie przy użyciu szlifierki kątowej. - Pies znajdował się w piwnicy, bez dostępu do wody i pożywienia, nie był w stanie ustać na łapach - powiedział Polsat News Agnieszka Rutowicz z Fundacji dla Szczeniąt Judyta. Psa czeka długie leczenie.

Pracownicy Fundacji dla Szczeniąt Judyta, w asyście policji, interweniowali w sprawie psa, którego właściciel miał się nad nim znęcać. 

 

"Wiele interwencji już za nami, lecz ta powoduje, że łzy lecą ciurkiem. Widać korzenie zębów, widać, że jego kat, który do tej chwili notorycznie się nad nim znęcał, spiłował swojemu psu zęby szlifierką, na żywca - napisali na Facebooku przedstawiciele Fundacji.

 

Według relacji pani Agnieszki Rutowicz, pies był zamknięty w piwnicy, bez jedzenia i wody, nie był w stanie samodzielnie ustać. 

 

"Pierwszy raz widzieliśmy jak pies płacze" - brzmi fragment wpisu.

 

Zabezpieczono szlifierkę kątową i kombinerki

 

- Funkcjonariusze, którzy pojechali z kobietami we wskazane miejsce, ujawnili w jednym z pomieszczeń gospodarczych psa w typie owczarek środkowoazjatycki. Już wstępne oględziny zwierzęcia wykazały, że pies jest wychudzony, zapchlony, ma spiłowane wszystkie zęby aż do granicy dziąseł oraz ranę na sutku - poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa łódzkiej policji mł. insp. Joanna Kącka.

 

Na miejscu zabezpieczono szlifierkę kątową i kombinerki.

 

 

Pies w fatalnej kondycji psychicznej

 

Właściciel w momencie zatrzymania był kompletnie pijany. Usłyszy zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia. Po przesłuchaniu mężczyzny ma zostać skierowany wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

 

Specjalista stomatologii weterynaryjnej potwierdził, że zęby psa zostały spiłowane szlifierką lub pilnikiem. Zwierzę zostanie dokładnie zbadane, bo może mieć obrażenia wewnętrzne.

 

"Znaleźliśmy również ślady wykrywania sutka psa kombinerkami" - napisała Fundacja dla Szczeniąt Judyta.

 

Agnieszka Rutowicz powiedziała w rozmowie z Polsat News, że wcześniej pies miał kogoś "pokąsać", a zęby spiłowano mu "za karę".

 

Pies jest w bardzo złej kondycji psychicznej. Czeka go długotrwałe leczenie. Konieczne będzie m.in. usunięcie wszystkich zębów, poza kłami. 

 

Polsat News, polsatnews.pl

paw/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie