Sosnowiec: kierowca wjechał w pieszych na pasach. Nie żyje 48-letnia kobieta

Polska
Sosnowiec: kierowca wjechał w pieszych na pasach. Nie żyje 48-letnia kobieta
Polsat News, zdj. ilustracyjne

61-letni kierowca opla astry z nieustalonych dotąd przyczyn potrącił we wtorek rano dwie osoby, prawidłowo przechodzące oznakowanym przejściem dla pieszych przez ul. Wojska Polskiego w sosnowieckiej dzielnicy Niwka. 48-letnia kobieta zginęła, ucierpiał także mężczyzna, który trafił do szpitala - podały śląskie służby kryzysowe.

 

- W wyniku wypadku 48-letnia kobieta zginęła na miejscu, natomiast 77-letni mężczyzna z urazem podudzia i ręki trafił do szpitala. Kierowca opla był trzeźwy - relacjonowała rzeczniczka sosnowieckiej policji asp. sztab. Sonia Kepper.

 

Policjanci wraz z prokuratorem ustalają okoliczności wypadku. To nie jedyne zdarzenie drogowe, do którego doszło we wtorek rano w Sosnowcu - w innej części miasta również doszło do potrącenia pieszego, a na popularnej drodze nr 86 między Sosnowcem i Katowicami doszło do stłuczki z udziałem czterech aut. Nie było poszkodowanych, ale kolizja wzmogła korki podczas porannego szczytu komunikacyjnego - zablokowany był jeden pas ruchu.

 

Trudne warunki na śląskich drogach

 

We wtorek w aglomeracji katowickiej panują trudne warunki jazdy - pada deszcz, nawierzchnie dróg są śliskie. - Zmiana warunków jazdy, kiedy z pogodnego lata przechodzimy w okres jesienny, to zawsze najtrudniejszy moment na drogach. Kierowcy nie są przyzwyczajeni do zmienionych warunków i często nie zachowują należytej ostrożności - oceniła asp. sztab. Sonia Kepper, apelując do kierowców o rozważną i dostosowaną do panujących warunków jazdę.

 

Z policyjnych statystyk wynika, że jesienią często dochodzi do wypadków i kolizji w godzinach rannych, gdy jest jeszcze ciemno, a nawierzchnie dróg są mokre.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie