Potrącił 10-latka na przejściu i uciekł. Został zatrzymany dzięki informacjom od świadków

Polska
Potrącił 10-latka na przejściu i uciekł. Został zatrzymany dzięki informacjom od świadków
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/Office of Public Affairs

10-letni chłopiec, który przechodził przez przejście dla pieszych w Brodnicy (Kujawsko-Pomorskie), został potrącony przez opla. Kierowca auta nie udzielił dziecku pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia. W ustaleniu tożsamości sprawcy wypadku pomogli świadkowie, którzy pojechali za oplem i spisali jego numery rejestracyjne. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.

Do potrącenia doszło w Brodnicy przy ul. Duży Rynek we wtorek ok. godz. 19. Policjanci na miejscu zastali załogę pogotowia, udzielającą dziecku pomocy. 10-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.


Świadkowie poinformowali mundurowych, że kierowca, który potracił chłopca odjechał z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, dwaj mężczyźni widzący wypadek, pojechali za sprawcą i spisali numery rejestracyjne jego pojazdu. 

 

Dzięki temu wkrótce ustalono właściciela samochodu. Już po chwili policjanci zapukali do drzwi mieszkania 26-latka. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.

 


Za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia, bądź spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, 26-latkowi grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie