Zarzuty dla kierowcy, który śmiertelnie potrącił 12-latka w Warszawie

Moto
Zarzuty dla kierowcy, który śmiertelnie potrącił 12-latka w Warszawie
Polsat News

Kierowca ciężarówki, który śmiertelnie potrącił 12-letniego chłopca na przejściu dla pieszych w warszawskiej dzielnicy Ursus, usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym - poinformował Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia.

- Kierowca, który śmiertelnie potrącił 12-latka w dzielnicy Ursus usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku - poinformował w środę Łukasz Łapczyński. - Kierowca przyznał się i złożył wyjaśnienia - oświadczył, że nie widział pieszego - dodał.

 

Łapczyński poinformował również, że kierowca w chwili wypadku był trzeźwy. Grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godz. 14 na skrzyżowaniu ulic Kolorowej i Tomcia Palucha w Ursusie. Kierujący ciężarówką skręcał w prawo; na przejściu dla pieszych potrącił przechodzącego przez jezdnię 12-latka. Chłopiec zmarł.

 

Łapczyński zaprzeczył informacjom medialnym, jakoby chłopiec przejeżdżał przez przejście na hulajnodze. - Nie mamy takich informacji, na tym etapie dochodzenia to się nie potwierdziło - podkreślił.

 

PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie