Pożar poddasza kamienicy w Szczecinie

Polska

17 zastępów straży gasi pożar poddasza kamienicy przy ul. Kaszubskiej w Szczecinie, który wybuchł przed godz. 20. Ewakuowano ok. 80 osób. Straż pożarna informuje, że nie ma osób rannych. Lokalne media podają, że jedna osoba trafiła do szpitala. Powołano sztab kryzysowy. Na miejscu jest wojewoda zachodniopomorski i zastępca komendanta wojewódzkiego straży pożarnej.

- Przed godz. 20 służby otrzymały zgłoszenie o pożarze poddasza kamienicy przy ul. Kaszubskiej w Szczecinie - poinformował w poniedziałek Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. Na miejsce wysłano początkowo 9 zastępów straży pożarnej, ale już przed godz. 22 z ogniem walczyło 17 zastępów.  

 

Pożar jest trudny do opanowania, gdyż pali się poddasze w oficynie i strażacy mają problemy z dotarciem do ognia, musza gasić ogień z drabin. 


Ewakuowano ok. 80 mieszkańców kamienicy. Na miejsce przyjechały autobusy miejskie, w których znaleźli schronienie. Według wstępnych informacji w pożarze ranna została jedna osoba. Straż pożarna informuje jednak oficjalnie, że nie ma osób poszkodowanych. 

 

Ulica Kaszubska - pomiędzy Edmunda Bałuki a Placem Lotników - jest nieprzejezdna. Ruchem kieruje policja.


PAP, polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie