Dwoje dzieci zginęło w pożarze. Matka z niemowlęciem zdążyła uciec

Polska

Dwoje dzieci w wieku 3 i 8 lat zginęło w pożarze domu, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w domu jednorodzinnym na terenie dzielnicy Matarnia w Gdańsku. Matka z trzecim - rocznym - dzieckiem zdołała uciec z płonącego budynku. Zwarcie instalacji elektrycznej lub nieszczelność układu kominowego - na te dwie możliwe przyczyny pożaru wskazał wstępnie biegły po zbadaniu pogorzeliska.

O tragedii poinformowała w niedzielę oficer prasowa gdańskiej policji, asp. Karina Kamińska. Wyjaśniła, że służby zostały powiadomione o pożarze domu jednorodzinnego przy ul. Kadetów w Gdańsku przed godz. 4 rano w niedzielę.

 

Kamińska podała, że w efekcie pożaru zginęło dwoje dzieci w wieku 3 i 8 lat. Ich matka z najmłodszym - rocznym - dzieckiem zdołała wyjść przez okno z budynku.

 

Miasto deklaruje pomoc

 

Oficer poinformowała, że po ugaszeniu ognia policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, pod nadzorem prokuratora, dokonali oględzin miejsca zdarzenia.


- Na miejscu pracował również technik kryminalistyki, który wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ślady - poinformowała Kamińska.

 

Kamińska poinformowała też, że biegły w ramach oględzin zabezpieczył też materiał dowodowy i - po jego zbadaniu, ustalona zostanie ostateczna przyczyna pożaru.

 

W niedzielę wczesnym popołudniem na portalu internetowym gdańskiego samorządu poinformowano, że "miasto Gdańsk deklaruje pomoc dla poszkodowanych, w każdym możliwym zakresie świadczonym przez miejskie służby i jednostki".

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie