23 mandaty, dwa wnioski do sądu. Policyjna akcja na tzw. patelniach w Chabówce

Moto
23 mandaty, dwa wnioski do sądu. Policyjna akcja na tzw. patelniach w Chabówce
KPP Nowy Targ

23 mandaty karne, 15 pouczeń, dwa wnioski o ukaranie do sądu, zatrzymane dwa dowody rejestracyjne - to wynik akcji policji, która na "patelnie" w Chabówce (powiat nowotarski) skierowała w niedzielę dodatkowe patrole, by kontrolować motocyklistów. Jeden z nich po kontroli stracił prawo jazdy. Mimo dodatkowych patroli jeden z kierowców jednośladu miał poważny wypadek i trafił do szpitala.

Łącznie w działaniach brało udział 14 policjantów, również z jednostek ościennych. Skontrolowano 57 motocyklistów. Większość mandatów karnych wystawiono za nadmierną prędkość, brak uprawnień oraz nieprawidłowe zmiany pasa ruchu.


Zatrzymano również dwa dowody rejestracyjne za brak aktualnych badań technicznych. Jednemu z motocyklistów zatrzymano prawo jazdy – przekroczył dozwoloną prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

 

Kierowca Suzuki z wielopoziomowym złamaniem nogi


O tym, jak potrzebne są kontrole na tzw. patelniach w Chabówce świadczy wypadek, do którego doszło właśnie w tym miejscu w niedzielę ok. godz. 16:30. Brawurowa jazda trzech motocyklistów zakończyła się wywrotką kierowcy Suzuki. 23-latek na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego trafił szpitala w Nowym Targu. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał wielopoziomowego złamania lewej nogi.


Pozostałych dwóch motocyklistów, którzy również stracili panowanie nad pojazdem i uderzyli w bariery energochłonne, nie odniosło obrażeń. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w wysokości 500 złotych.

 

 

 

Specjalne wypukłe czerwone pasy nie pomogły 


Na groźnych serpentynach dwupasmowego odcinka zakopianki w Chabówce motocykliści często urządzają niebezpieczne wyścigi. Miały je ograniczyć specjalne wypukłe czerwone pasy, które w połowie 2016 r. położył krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jednak okazało się, że motocykliści nic sobie z nich nie robią.

 

 

polsatnews.pl

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze