Nie mieli kasków, uciekali przed policją. Uderzyli w betonowy słup

Polska
Nie mieli kasków, uciekali przed policją. Uderzyli w betonowy słup
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Dwóch nastolatków jadących motocyklem chciało uniknąć kontroli drogowej w Podobinie (Małopolska). Zaczęli uciekać z dużą prędkością, co zakończyło się tragicznie. Na zakręcie wypadli z drogi i uderzyli w betonowy słup. Nie mieli kasków. Obydwaj zostali ciężko ranni.

Interwencja zaczęła się od telefonu mieszkańca na komisariat w Limanowej z informacją, że w Podobinie trzy osoby jeżdżą na jednym motocyklu. 


Wysłany na miejsce patrol ok. godz. 22 zauważył na drodze motocykl, który nagle gwałtownie przyspieszył. - Potem wyleciał na łuku drogi i uderzył w betonowy słup ogrodzenia. Motorem jechało dwóch nastolatków. Starszy, 18-letni był kierowcą, młodszy, 16-latek, był pasażerem - powiedział nadkomisarz Piotr Wąchała z policji w Limanowej w rozmowie z serwisem sadeczanin.info.

 

"Być może przestraszyli się, bo nie mieli kasków"


Nie do końca wiadomo, dlaczego nastolatkowie próbowali uniknąć spotkania z policjantami i zaczęli uciekać. - Być może przestraszyli się, bo nie mieli kasków. Trudno w tej chwili wyrokować, czy tak rzeczywiście było - stwierdził nadkomisarz Wąchała.


Starszy z chłopców - który kierował motocyklem - został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali. Jego stan jest bardzo ciężki. Lżej ranny szesnastolatek trafił do szpitala w Limanowej.


sadeczanin.info, polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie