Tragiczne zderzenie lawety, motocykla i auta. Trzy osoby nie żyją

Moto

Trzy osoby zginęły, a dwie są ranne po zderzeniu motocykla, lawety i samochodu osobowego. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 74 w Wójcinie (pod. opoczyński) na trasie między Kielcami a Piotrkowem Trybunalskim.

Do wypadku doszło około godziny 6:20 poza terenem zabudowanym.

 

Według wstępnych ustaleń policji, motocyklista na tzw. ścigaczu wyprzedzał kolumnę pojazdów na podwójnej linii ciągłej. W momencie, gdy był na wysokości lawety z przyczepą przewożącej łącznie trzy auta osobowe, zderzył się czołowo z jadącą od strony Kielc Toyotą Avensis.

 

- Toyota, prawdopodobnie wykonując jakiś manewr obronny, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zepchnęła motocyklistę wprost pod lawetę. Doszło do zdarzenia pojazdów i laweta wylądowała w rowie - relacjonował reporter Polsat News Adam Malik. 

 

Kierowca toyoty w szpitalu

 

Motocyklista oraz dwie pasażerki toyoty zginęli na miejscu. Z poważnymi obrażeniami do szpitala trafił też kierowca auta.

 

Z kolei kierowca lawety czuje się dobrze, ma lekkie stłuczenia i otarcia.

  

 

 

Na miejscu pracowało siedem jednostek Straży Pożarnej.

 

 

Droga jest nadal zablokowana.

 

Policja kieruje pojazdy do drogi krajowej nr 12 w Sulejowie, podróżujący w stronę Piotrkowa Trybunalskiego powinni kierować się na drogę krajową nr 12 w Paradyżu.

 

KWP Łódź

  

PAP, polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie