Duda żartuje na Twitterze ze zwycięstwa siatkarzy. "Doprowadziło do zwrotu w relacjach PL-USA"

Polska
Duda żartuje na Twitterze ze zwycięstwa siatkarzy. "Doprowadziło do zwrotu w relacjach PL-USA"
Polsat News

"Piszą mi tu, że wczorajsze zwycięstwo Biało-Czerwonych w półfinale MŚ w piłce siatkowej doprowadziło do zwrotu w relacjach PL-USA" - napisał w niedzielę na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Wpis uzupełnił przysłanym mu fotomontażem, na którym siedzi przy biurku w Białym Domu, a obok stoi Donald Trump.

"Na dowód przysyłali mi zdjęcie. Padłem ;-)))" - dodał prezydent, załączając do wpisu fotomontaż, na którym siedzi przy biurku w Białym Domu w Waszyngtonie, natomiast prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump stoi obok.

 

 

Zdjęcie nawiązuje do spotkania prezydenta Polski z prezydentem USA w Białym Domu, które odbyło się w połowie września. Po wizycie prezydenta Dudy kontrowersje wzbudziła fotografia opublikowana na Twitterze przez Trumpa, przedstawiająca podpisanie przez obu prezydentów deklaracji po ich spotkaniu. Na zdjęciu Duda stoi, podczas gdy Donald Trump siedzi za swoim biurkiem.

 

Polscy siatkarze w sobotę w półfinale rozegrali pięć setów z reprezentacją USA wygrywając 3:2. W niedzielę w finale zmierzą się w Turynie z Brazylijczykami. Mecz rozpocznie się o godz. 21.15.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie