Krzyczeli "Konstytucja". Zobacz, jak zareagowała żona prezydenta Agata Kornhauser-Duda

Świat
Krzyczeli "Konstytucja". Zobacz, jak zareagowała żona prezydenta Agata Kornhauser-Duda
PAP/Radek Pietruszka

Prezydent Andrzej Duda przebywa w Nowym Jorku, gdzie w środę weźmie udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ. W USA towarzyszy mu żona Agata Kornhauser-Duda. Do sieci trafiły nagrania wideo pokazujące protesty Polonii podczas wizyty polskiego prezydenta i reakcję pierwszej damy na okrzyki manifestujących.

Na opublikowanych w mediach społecznościowych fragmentach widać grupkę demonstrujących przed Konsulatem Generalnym RP w Nowym Jorku. Gdy polski prezydent i jego żona wysiedli z samochodu protestujący zaczęli krzyczeć  "Konstytucja!". 

 

Internauci zwrócili uwagę na reakcję Agaty Kornhauser-Dudy na okrzyki. Pierwsza dama wykonała gesty przypominające dyrygowanie skandującymi.

"Niby garstka, a była w nas moc"

 

"Klipy wyborcze PO robią się w zasadzie same" - napisał jeden z użytkowników Twittera.

 

Dłuższe nagranie sprzed budynku konsulatu opublikował na Facebooku jeden z uczestników demonstracji. "Była nas tylko garstka, ale była w niej moc" - napisał Zbigniew Sidorski. To wideo również trafiło na Twittera.

 

Podobnie było w Australii

 

To nie pierwszy raz, gdy pierwsza dama reaguje na okrzyki protestujących. Podczas sierpniowej wizyty pary prezydenckiej w Australii Agata Kornhauser-Duda odwróciła się w kierunku manifestujących i wykonała w ich kierunku gest przypominający oklaski.

 

polsatnews.pl 

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie