Funkcjonariusz Służby Więziennej miał wykorzystywać seksualnie osadzoną. Jest akt oskarżenia

Polska
Funkcjonariusz Służby Więziennej miał wykorzystywać seksualnie osadzoną. Jest akt oskarżenia
PxHere.com

42-letni mężczyzna, były pracownik służby więziennej jest ojcem dziecka byłej więźniarki Zakładu Karnego nr 1 w Łodzi. Potwierdziły to badania genetyczne. Oskarżony miał wykorzystać zły stan psychiczny kobiety i nakłaniać ją do odbywania stosunku. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że wielokrotnie podkreślał, że to od niego zależą warunki jej pobytu w więzieniu.

Pokrzywdzona została tymczasowo aresztowana w związku ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi. Przebywała w zakładzie karnym, gdzie miała być "ofiarą seksualnego wykorzystania", którego efektem była ciąża.

 

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte w marcu 2015 roku przez prokuraturę rejonową Łódź-Widzew.

 

Początkowo kobieta zaprzeczała, aby była krzywdzona i odmawiała ujawnienia, kto może być ojcem jej dziecka. W późniejszym okresie jej stanowisko uległo zmianie.

 

Kobieta zeznała, że były funkcjonariusz wykorzystał jej zły stan psychiczny. W rozmowach z nią miał wielokrotnie podkreślać, że od niego zależy jej pobyt w zakładzie karnym. Efektem spotkań więźniarki i funkcjonariusza była ciąża. Kobieta, już po przewiezieniu do innej placówki penitencjarnej, urodziła syna.

 

Ojcostwo oskarżonego potwierdziły badania genetyczne zlecone przez prokuraturę.

 

Obszerny materiał dowodowy

 

Prokuratura Rejonowa Łódź-Widzew oskarżyła 42–letniego mężczyznę, byłego funkcjonariusza Służby Więziennej, o niedopełnienie obowiązków i seksualne wykorzystanie stosunku zależności w okresie od lutego do listopada 2014 r. Wśród dowodów jest między innymi opinia biegłego z zakresu psychiatrii, dotycząca stanu pokrzywdzonej w okresie, w którym przebywała w Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi.

  

Podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego 42–latek nie przyznał się do zarzutu i odmówił złożenia wyjaśnień.

 

polsatnews.pl

las/prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie