Instruktor nauki jazdy miał molestować młode kursantki. Grozi mu do 8 lat więzienia

Polska
Instruktor nauki jazdy miał molestować młode kursantki. Grozi mu do 8 lat więzienia
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

Zarzuty dotyczące molestowanie seksualnego trzech kobiet - kursantek w szkole nauki jazdy - usłyszał w piątek w kieleckiej prokuraturze instruktor nauki jazdy. Prokuratura Rejonowa Kielce -Zachód wystąpiła do sądu z wnioskiem o areszt wobec Jerzego Cz.

Jak poinformowano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Kielcach, z zebranego w śledztwie materiału dowodowego - m.in. z dokumentacji i zeznań świadków - wynika, że Jerzy Cz., jako instruktor w szkole nauki jazdy, dopuścił się kilku przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności oraz nietykalności cielesnej, na szkodę trzech młodych kobiet.

 

Mężczyzna został zatrzymany w piątek. W prokuraturze usłyszał zarzuty związane z "doprowadzeniem dwóch pokrzywdzonych podstępem do poddania się innym czynnościom seksualnym i naruszenia nietykalności kolejnej pokrzywdzonej".

 

Do zdarzeń miało dojść w 2018 r. w Kielcach. - Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Złożył wyjaśnienia, których treści dla dobra postępowania nie można ujawnić - podano w komunikacie.

 

Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Kielcach z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie