W Gdańsku zatrzymano podejrzanego o zaatakowanie dwóch kobiet i gwałt

Polska
W Gdańsku zatrzymano podejrzanego o zaatakowanie dwóch kobiet i gwałt
Gdańska Policja

Policja zatrzymała 36-latka podejrzanego o ataki na dwie kobiety i gwałt. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za przestępstwo na tle seksualnym grozi mu do 12 lat więzienia.

Z zeznań złożonych przez zaatakowane kobiety wynika, że mężczyzna miał zaatakować dwukrotnie w ciągu jednego dnia - poinformowała gdańska policja.

 

- 9 września ok. godz. czwartej rano samotnie idąca kobieta padła ofiarą ataku mężczyzny, który zastosował wobec niej przemoc. Zaatakowana swą postawą spowodowała, że mężczyzna uciekł - poinformowała asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

 

Następne zgłoszenie, tym razem dotyczące ataku i gwałtu, wpłynęło do policji tego samego dnia rano. 

 

 

Dla policjantów z Wydziału Kryminalnego Komisariatu VIII Policji w Gdańsku sprawa miała charakter priorytetowy. Zebrali wiele dowodów i nie wykluczyli, że obu czynów mógł dokonać ten sam przestępca. W wyniku działań operacyjnych w kręgu podejrzanych znalazł się 36-letni mieszkaniec Gdańska. Został namierzony na jednej z gdańskich ulic i zatrzymany we wtorek.

 

Trwa wyjaśnianie okoliczności ataków na kobiety. Zebrany materiał dowodowy dał podstawę prokuratorowi do przedstawienia w środę zarzutów zatrzymanemu 36-latkowi. Jeden z nich dotyczy usiłowania zgwałcenia, drugi zgwałcenia.

 

Gdański sąd przychylił się do wniosku prokuratora o aresztowanie mężczyzny. Podejrzany na trzy miesiące trafił do aresztu śledczego. Za przestępstwa na tle seksualnym grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

 

PAP

mos/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie