CBA kontroluje jeden z oddziałów Przewozów Regionalnych

Polska
CBA kontroluje jeden z oddziałów Przewozów Regionalnych
cba.gov.pl

Bydgoski wydział zamiejscowy CBA kontroluje jeden z oddziałów Przewozów Regionalnych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawdzane są m.in. przetargi i zamówienia z lat 2015-17 na dostawy części zamiennych i naprawy taboru kolejowego.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził że kontrola trwa. Powiedział, że funkcjonariusze departamentu kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego podjęli działania w Przewozach Regionalnych pod koniec czerwca.

 

- Kontrolowane są procedur podejmowania decyzji przy rozporządzaniu mieniem spółki przy umowach na wybrane usługi i dostawy zlecane przez Przewozy Regionalne - powiedział Kaczorek. Zaznaczył, że agenci CBA mają trzy miesiące na zakończenie kontroli - do 26 grudnia, jednak zgodnie z ustawą, szef Biura w uzasadnionych przypadkach może przedłużyć ją - maksymalnie do sześciu miesięcy.

 

Kontrolę przeprowadzają funkcjonariusze z bydgoskiego wydziału zamiejscowego Delegatury CBA w Gdańsku - podało Biuro w komunikacie.

 

Firma nie komentuje sprawy

 

Kontrola nosi oficjalną nazwę: "Kontrola określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem w zakresie umów na wybrane usługi i dostawy zlecane przez Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Oddział Pomorski w Gdyni w latach 2015-2018" - podało CBA.

 

Rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych Dominik Lebda powiedział w piątek, że firma nie komentuje sprawy.

 

Według informacji PAP funkcjonariusze CBA sprawdzają Pomorski Oddział PR z siedzibą w Gdyni, a analizowana jest dokumentacja dotycząca zasad zakupów w spółce oraz zamówień udzielanych w latach 2015-17 na dostawy części zamiennych oraz na usługi naprawy taboru kolejowego.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie