CBA kontroluje szpital w Ostrowie Wielkopolskim

Polska
CBA kontroluje szpital w Ostrowie Wielkopolskim
Google Maps

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim (woj. wielkopolskie). Kontrola dotyczy wybranych przetargów i zamówień publicznych organizowanych przez szpital.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA potwierdził, że funkcjonariusze z łódzkiej delegatury Biura podjęli we wtorek kontrolę, która ma objąć lata 2015-18.

 

- Poprosiliśmy o dokumenty dotyczące wybranych procedur przetargowych. Funkcjonariusze mają trzy miesiące na ich przeanalizowanie, kolejne czynności i zakończenie kontroli - dodał Kaczorek.

 

Przypomniał, że zgodnie z ustawą o CBA szef Biura może w szczególnych przypadkach przedłużyć działania kontrolne, ale nie dłużej, niż o sześć miesięcy.

 

Dyrektor szpitala Dariusz Bierła w środę w rozmowie z PAP nie potwierdził informacji o rozpoczęciu kontroli w szpitalu przez CBA. Zaznaczył, że nie wie nic o kontroli, ale uczestniczy w spotkaniu komisji rewizyjnej.

 

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej - Szpital w Ostrowie - należy do samorządu powiatowego. Dysponuje prawie 500 łóżkami na 17 oddziałach szpitalnych. Szpital prowadzi przychodnię specjalistyczną z wielospecjalistycznymi poradniami. Według danych szpitala przyjął on w 2015 r. prawie 15,5 tys. osób, Szpitalny Oddział Ratunkowy ponad 20 tys., a poradnie specjalistyczne 58,7 tys. osób.

 

PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie