CBA kontroluje jedną z inwestycji sieciowych Tauron Dystrybucja. Chce zbadać dofinansowanie

Polska
CBA kontroluje jedną z inwestycji sieciowych Tauron Dystrybucja. Chce zbadać dofinansowanie
Wikimedia Commons

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje jedną z inwestycji sieciowych Tauron Dystrybucja - dowiedziała się w czwartek PAP. Rzecznik prasowy spółki Marcin Marzyński potwierdził trwającą kontrolę i zapewnił, że firma w pełnym zakresie współpracuje z organem kontrolnym.

Według informacji PAP kontrola CBA podjęta na początku września dotyczy energetycznej linii przesyłowej 110 kV w relacji Siersza - Olkusz (Małopolskie).

 

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura powiedział, że funkcjonariusze departamentu kontroli z delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Katowicach chcą zbadać dofinansowanie, które spółka Tauron Dystrybucja otrzymała dla tego projektu.

 

- Skontrolujemy, czy wszystkie procedury i decyzje przy podejmowaniu inwestycji i jej i realizacji oraz dotacja dla niej były zgodne z przepisami - powiedział Kaczorek.

 

Trzy miesiące na zakończenie kontroli 


Zaznaczył, że agenci CBA mają trzy miesiące na zakończenie kontroli - do 6 grudnia. Jednak zgodnie z ustawą, szef Biura w uzasadnionych przypadkach może przedłużyć ją, ale maksymalnie do 6 miesięcy.

 

Rzecznik prasowy Tauron Dystrybucja z siedziba w Krakowie Marcin Marzyński potwierdził, że "w spółce trwa obecnie kontrola związana z realizacją jednej z inwestycji sieciowych".

 

- Współpracujemy z organem kontrolnym w pełnym zakresie kontroli, nasi pracownicy oraz dokumentacja są do pełnej dyspozycji kontrolujących. Działamy transparentnie i zależy nam na jak najszybszym wyjaśnieniu sprawy - zapewnił rzecznik spółki.

 

PAP

msl/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie