Zatrzymano rowerzystę, który śmiertelnie potrącił kobietę

Polska
Zatrzymano rowerzystę, który śmiertelnie potrącił kobietę
pixabay.com/Photorama

Do wypadku doszło na Saskiej Kępie w Warszawie. Z ustaleń policji wynikało, że rowerzysta jechał chodnikiem, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, potrącił ją i odjechał. Kobieta upadła,uderzając głową w beton. Zmarła kilka dni później w szpitalu.

Rowerzystę zatrzymano kilka w dniu po wypadku. 43-letni Rafał K. jest podejrzewany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia.

 

Udało się go zatrzymać dzięki czujności policjanta wydziału dochodzeniowo-śledczego. Kiedy otrzymał to postępowanie, skojarzył mężczyznę stojącego z rowerem, którego widział w dniu wypadku na przystanku. Jak informuje policja przykuł on jego uwagę "bardzo dziwnym zachowaniem", w dodatku odpowiadał wyglądowi sprawcy podanemu przez świadków.

 

"Szczegółowe ustalenia i wnikliwe rozpoznanie śledczych doprowadziło kryminalnych do 43-letniego Rafała K. Został on błyskawicznie zatrzymany" - przekazała policja. 

 

Na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawiono mężczyźnie zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku, w wyniku którego doszło do śmierci pokrzywdzonej. W prokuraturze zdecydowano o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru policyjnego dwa razy w tygodniu.

 

polsatnews.pl

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie