Trzaskowski też słuchał hip-hopu. "Najbardziej cenię Ostrego"

Polska

- Najbardziej cenię Ostrego (raper O.S.T.R.), jeżeli chodzi o ten gatunek muzyczny - stwierdził w programie "Graffiti" w Polsat News Rafał Trzaskowski, zapytany, czy słucha hip-hopu. Muzyczny element kampanii wyborczej wybrzmiał w związku z wystąpieniem Patryka Jakiego w teledysku wrocławskiego rapera HCR, Piotra Szota. - Dobrze byłoby kręcić to w Warszawie - ocenił teledysk Trzaskowski.

- Kiedyś słuchałem np. N.W.A., natomiast najbardziej cenię Ostrego, jeżeli chodzi o ten gatunek muzyczny - tłumaczył kandydat na prezydenta Warszawy w rozmowie z Piotrem Witwickim.

 

Przyznał też, że był fanem także Liroya, czyli Piotra Marca, obecnie kandydata na prezydenta Kielc. 

 

- Też stał pan pod blokiem? - zapytał Witwicki. 

- Pod kamienicą - odpowiedział polityk. - Stałem jak wszyscy. W latach 70., 80. spędzaliśmy większość czasu na podwórku i zachowywaliśmy się podobnie pod tymi kamienicami, jak niektórzy pod blokiem. Natomiast sam rap… fajny, wpadający w ucho - odpowiedział, odnosząc się do teledysku rapera HCR.

 

"Dobrze byłoby się trzymać warszawskiego klimatu"

 

- Tylko nie wiem, kto przez cały czas doradza Patrykowi Jakiemu. Nie rozumiem, dlaczego nie kręcił tego w Warszawie, tylko we Wrocławiu. Dobrze byłoby się już trzymać tego warszawskiego klimatu - skomentował Trzaskowski.  

 

Na pytanie, czy jako kandydat na prezydenta Warszawy też będzie miał artystyczny element w kampanii, Trzaskowski nie zaprzeczył.

 

- To się okaże, ale ja głównie zabiegam o poparcie warszawianek i warszawiaków na ulicach, tych z krwi i kości, ponieważ takich artystów warszawskich też mamy - odpowiedział.

 

Warszawa i Wrocław

 

Po tym, jak w sieci pojawił się teledysk rapera HCR z udziałem Patryka Jakiego, internauci wychwycili, że część ujęć nakręcono we Wrocławiu. 

 

- To była wizja artysty. Może chciał też pokazać swoje blokowisko, we Wrocławiu. My tego nie komentujemy. Na teledysku jest na pewno Bródno i Targówek, a Patryk Jaki, w chwili gdy pojawia się w klipie, jest na Ursynowie. Stanął na tym balkonie na potrzeby ujęcia do teledysku - powiedział Onetowi Jacek Ozdoba, rzecznik sztabu Patryka Jakiego.


Sam raper tłumaczył, że pochodzi z Wrocławia i ujęcia tego miasta nie są przypadkowe. - Chciałem pokazać cząstkę siebie i mego miasta, bo utwór jest o wartościach ludzkich, społeczeństwie, nie tylko o Patryku Jakim - wyjaśnił.

 

Polsat News, Onet

mos/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie