Podejrzany o zastrzelenie mieszkanki Mrągowa aresztowany pod zarzutem zabójstwa. Grozi mu dożywocie

Polska

Podejrzany o zastrzelenie mieszkanki Mrągowa Cezary F. został w sobotę tymczasowo aresztowany na 3 miesiące pod zarzutem zabójstwa - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny. Grozi mu do 25 lat więzienia lub dożywocie.

 

Trzymiesięczny areszt wobec Cezarego F. w sobotę po godz. 16 zastosował mrągowski sąd rejonowy.

 

Stodolny powiedział, że wcześniej mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa byłej partnerki, za co grozi mu do 25 lat więzienia lub dożywocie. Nie przyznał się do winy i nie składał wyjaśnień - powiedziałrzecznik prokuratury.

 

Zastrzeloną kobietę znaleziono w mieszkaniu na Osiedlu Mazurskim w Mrągowie dwa dni temu. Wykonana w piątek sekcja zwłok wykazała, że w jej klatkę piersiową oddano 8 strzałów, w tym jeden w serce. O zastrzelenie kobiety śledczy podejrzewali jej byłego partnera, który się ukrywał. W piątek prokuratura ujawniła jego personalia, w kilka godzin później Cezary F. został zatrzymany na krajowej "szesnastce" w miejscowości Baranowo.

 

W chwili wytropienia przez policję F. jechał autem i próbował uciekać ścigającym go policjantom - przy zatrzymaniu doszło do uszkodzenia radiowozów, a droga została na pewien czas zablokowana.

 

Policja i prokuratura nie ujawniają powodów tragedii. Wiadomo jedynie, że w ostatnim czasie F. i zabita kobieta rozstali się.

 

PAP

mos/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie