Zatrzymano podejrzewanego o zastrzelenie kobiety w Mrągowie

Polska

Na drodze krajowej nr 16 w Baranowie policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zastrzelenie mieszkanki Mrągowa. Kilka godzin wcześniej policja i prokuratura upubliczniły personalia i wizerunek poszukiwanego. Zatrzymany miał oddać osiem strzałów w klatkę piersiową kobiety.

Ukrywającego się od dwóch dni mężczyznę policjanci zatrzymali na drodze nr 16 we wsi Baranowo między Mikołajkami a Mrągowem. - Było to bardzo dynamiczne zatrzymanie, bo poszukiwany jechał autem. Do zatrzymania go doszło nieomal w ruchu - poinformował w piątek po południu rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji Krzysztof Wasyńczuk.

 

Według rzecznika zatrzymany zostanie przesłuchany w sobotę. Wtedy ma zapaść decyzja o ewentualnym aresztowaniu go.

 

Policja i prokuratura upubliczniły wizerunek i personalia podejrzewanego kilka godzin przed zatrzymaniem go.

 

Bez pozwolenia na broń

 

Ciało kobiety z ranami postrzałowymi znaleziono w czwartek w mieszkaniu na Osiedlu Mazurskim w Mrągowie.

 

- 50-letnia kobieta, zginęła od postrzału, w jej klatkę piersiową oddano 8 strzałów - poinformował w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny. Prokurator nie podał, z jakiej odległości, ani z jakiego rodzaju broni oddano strzały.

 

- Jeśli to osoba, która jest poszukiwana oddała strzały, to broń posiadała ona nielegalnie. Konkubent zabitej kobiety nie miał pozwolenia na broń - podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

 

  

PAP

bas/mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie