Sosnowiec: mężczyzna miał pchnąć nożem 62-latkę. Kobieta zmarła w szpitalu

Polska
Sosnowiec: mężczyzna miał pchnąć nożem 62-latkę. Kobieta zmarła w szpitalu
Dolnośląska Policja

Sosnowieccy policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca Sosnowca, który miał na ulicy kilkakrotnie pchnąć nożem 62-letnią kobietę. Mimo natychmiastowej pomocy lekarskiej, ofiara nożownika zmarła po przewiezieniu do szpitala. Mężczyźnie może grozić nawet dożywocie.

W piątek funkcjonariusze z komendy w Sosnowcu (woj. śląskie) otrzymali zgłoszenie o pchnięciu nożem, do którego miało dojść przed jednym z bloków mieszkalnych w dzielnicy Niwka.

 

Przybyli na miejsce mundurowi szybko ustalili, kto może być prawdopodobnym sprawcą. Mężczyzna został zatrzymany. Jest to 51-letni mieszkaniec Sosnowca.

 

Rany kilkakrotnie pchniętej nożem kobiety okazały się zbyt poważne. Pomimo natychmiastowo udzielonej pomocy lekarskiej, po przewiezieniu do szpitala pokrzywdzona zmarła.

 

Mężczyzna został poddany badaniom na zawartość alkoholu w organizmie. Testy wykazały 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

51-latek został osadzony w areszcie, a o jego dalszym losie ma zadecydować prokurator. Jeśli zostanie mu przedstawiony zarzut zabójstwa, może mu grozić dożywotnie więzienie.

 

polsatnews.pl

mos/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie