Boney M. zagrało na Święcie Papryki. Pawłowicz: wójt wydał milion. Wójt: to bzdura

Polska
Boney M. zagrało na Święcie Papryki. Pawłowicz: wójt wydał milion. Wójt: to bzdura
klwow.pl

"»Gospodarny« wójt Papis z PSL z gminy Klwów przedwyborczo swym »poddanym«, na lokalne Święto Papryki, do gminy liczącej 600 głów, ściągnął na koncert zespół...Boney M.", za który zapłacił milion złotych, czyli "ok. 1/10 całego budżetu" gminy - napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz (PiS). - To bzdury. Wszystkie koszty imprezy wyniosły łącznie około 100 tys. zł - mówi nam wójt Piotr Papis.

Czternasta edycja Święta Papryki odbyła się 12 sierpnia na stadionie w Klwowie (Mazowieckie). Głównym punktem imprezy był występ popularnego zespołu Boney M.

 

Blisko miesiąc później posłanka PiS Krystyna Pawłowicz o koncercie napisała na swoim Twitterze.

 

"»Gospodarny« wójt Papis z PSL z gminy Klwów przedwyborczo swym »poddanym«, na lokalne Święto Papryki, do gminy liczącej 600 głów, ściągnął na koncert zespół...Boney M. Wydał na ten wyczekiwany przez rolników koncert ok 1 mln tj ok 1/10 całego budżetu" - napisała parlamentarzystka PiS.

 

"Że niby Boney M bierze milion za koncert? A te wiadomości to skąd ma Pani bo za niższe stawki to grają dużo więksi artyści?" - zapytał jeden z internautów.

 

"Wysokość stawki - od dziennikarzy" - odpisała mu posłanka.

 

"To nie jest godne posła"

 

- Należy tylko ubolewać nad postawą pani Pawłowicz - powiedział nam Piotr Papis, wójt gminy Klwów. - Nawet nie sądzę, że trzeźwo myśląca osoba mogła te rzeczy pisać - dodał.

 

Samorządowiec PSL stwierdził, że "nie wie, czy można mówić o Krystynie Pawłowicz per poseł, gdyż to nie jest godne posła, żeby schodzić tak nisko i pisać obraźliwe wobec mieszkańców teksty".

 

- Jest mi przykro, że osoba, która reprezentuje duże środowisko partyjne pisze takie bzdury - dodał Papis.

 

Wójt podkreślił, że okolica jego gminy to region paprykowy, który jest jednym z największych w Europie. - Być może pani poseł nie wie, co to jest papryka. To już jest inny temat, w który ja nie wnikam - powiedział. 

 

"Cynizm" posłanki

 

Papis podkreślił, że Święto Papryki ma na celu promocję tego warzywa. Na imprezie rokrocznie ma się zjawiać 15-20 tys. ludzi.

 

- Gmina liczy 3600 mieszkańców, nie "600 głów". To pokazuje cynizm pani Pawłowicz. Chciałoby się powiedzieć "niedouczenie", pomimo że ma tytuł profesorski. Ale sądzę, że go kupiła - dodał Papis.

 

Wójt poinformował, że koszt całej imprezy wyniósł nie milion, a około 100 tys. zł. 

 

- W tej kwocie mieszczą się również inne zespoły, które tego dnia wystąpiły w Klwowie. Był także m.in. pokaz sztucznych ogni, wystawy z nowościami odmianowymi i technologicznymi w uprawie papryki, czy też wykłady specjalistów z instytutu naukowego w Skierniewicach - dodał.

 

Jak informował portal mazopolska.pl, Boney M. mogli wziąć za koncert w gminie Klwów ok 25 do 30 tys. zł.

 

polsatnews.pl

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie