Wójt gminy Bielice usunięty z PiS za zarzuty korupcyjne

Polska
Wójt gminy Bielice usunięty z PiS za zarzuty korupcyjne
zdj. ilustracyjne/Google Street View

Władze zachodniopomorskiego PiS wyrzuciły z szeregów partii Zdzisława T., wójta gminy Bielice. W poniedziałek usłyszał on zarzuty korupcji, a także przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Według Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Zdzisław T. wyrządził gminie Bielice szkody w wysokości 1,3 mln zł.

 

Bielice są jedną z trzech najbardziej zadłużonych gmin w Zachodniopomorskiem. Zdzisław T., gdy już nie mógł pożyczać pieniędzy z banków, zaciągał pożyczki w parabankach. Według prokuratury doprowadziło to do wyrządzenia szkód o wielkich rozmiarach. Ponadto śledczy zarzucili Zdzisławowi T. korupcję. Chodzi o jedną z firm wiatrakowych, która postawiła turbiny na terenie gminy - podaje gazeta.

 

Zarzut łapownictwa usłyszała także sekretarz wójta Kamelia W., a zarzut przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków w związku z innymi przestępstwami skarbnik Halina B. 

 

Sąd oddalił wniosek o areszt

 

Po ogłoszeniu zarzutów prezydium zarządu PiS w Zachodniopomorskiem podjęło jednogłośnie decyzję o usunięciu Zdzisława T. z partii. - Po pierwsze wpływ na to miała waga zarzutów, które zostały skierowane wobec tego pana. Po drugie jego życiorys, a także wątpliwości co do jego osoby, które były zgłaszane już znacznie wcześniej, chociażby przeze mnie - powiedział "GPC" poseł PiS Leszek Dobrzyński.

 

Prokurator skierował do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie wobec Zdzisława T. i Kamelii W. na dwa miesiące. Sąd oddalił wniosek śledczych - poinformowało Radio Szczecin. 

 

Zdzisław T. to emerytowany wojskowy, absolwent Wojskowej Akademii Tyłów i Transportu im. Woroszyłowa w Leningradzie. Przez wiele lat był członkiem PSL, a kilka miesięcy temu zapisał się do PiS i z tej partii chciał się ubiegać o mandat radnego powiatu oraz fotel starosty - przypomina gazeta sylwetkę wójta gminy. 

 

PAP, radioszczecin.pl, polsatnews.pl

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie