Sprzedano cztery konie na aukcji w Michałowicach. "Rynek jest bardzo trudny"

Polska
Sprzedano cztery konie na aukcji w Michałowicach. "Rynek jest bardzo trudny"
Polsat News
Zdjęcie ilustracyjne

Cztery konie za łączną kwotę 60 tys. euro sprzedano w niedzielę podczas II aukcji koni arabskich w podkrakowskich Michałowicach - poinformowali organizatorzy. Dwie klacze spośród czterech kupiła Shirley Watts, obecna w Michałowicach razem z mężem Charlie'm Wattsem z The Rolling Stones.

- Rynek jest bardzo trudny. Ciężko nazwać sukcesem sprzedaż czterech koni spośród dwunastu - powiedziała jedna z organizatorek aukcji Anna Stojanowska. - Uważam jednak, że jest to bardzo rzetelnie przygotowana impreza i wszyscy włożyli mnóstwo wysiłku, pracy i umiejętności, żeby ją jak najlepiej zorganizować. Wydaje nam się, że zrobiliśmy wszystko, żeby zainteresować klientów polskimi końmi. I pod tym względem nie mamy sobie nic do zarzucenia - powiedziała Anna Stojanowska.

 

Jak podkreśliła, "rynek jest jednak bardzo rozregulowany". - Ciężko jest oferować ludziom towar, który przez ostatnie dwa lata jest skutecznie wszystkim obrzydzany. Jednak próbujemy, próbujemy i próbujemy, i staramy się wyciągać z kolejnych edycji wnioski - dodała Anna Stojanowska.

 

Aukcję poprzedził odbywający się przez cały weekend III Krakowski Pokaz Koni Arabskich. Impreza odbywała się na terenie Klubu Jazdy Konnej "Szary" w Michałowicach pod Krakowem.

 

Aukcja koni w Michałowicach po raz pierwszy odbyła się w 2017 r. Zorganizowały ją, podobnie jak w tym roku, osoby przez lata związane ze stadninami w Michałowie i aukcjami w Janowie Podlaskim: Horse Breeding Adviser Anna Stojanowska, Equine Consulting Jerzy Białobok i Polturf Barbara Mazur.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie