"Sport kształtuje nie tylko ciało, ale i osobowość". Premier spotkał się z młodymi sportowcami

Polska

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w spotkaniu promującym program Szkolny Klub Sportowy, który jest prowadzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Szef rządu wspomniał, że wierzy, iż dzięki temu programowi mocniejsi i silniejsi będą nie tylko jego uczestnicy, ale i całe państwo.

- Sport nie tylko kształtuje ciało, ale i osobowość - powiedział premier. Szef rządu dodał że, dzięki temu, że udało się znaleźć dodatkowe środki na trenerów, zajęć SKS będzie więcej.

 

- Życzę wam, żebyście byli mistrzami sportu - zwrócił się do najmłodszych adeptów sportu zgromadzonych w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

 

Minister sportu i turystyki Witold Bańka wyliczył, że budżet programu wynosi rocznie 54 mln złotych, a w zajęciach w 93 procent polskich gmin wszystkich powiatów pod okiem 15 tys. nauczycieli bierze udział 350 tys. dzieci.

 

- Od 2016 roku sukcesywnie tworzymy fundamenty sportu powszechnego, których częścią jest program SKS. Do tego dochodzi program KLUB czy Narodowa Baza Talentów, która "spina" te programy. Wkrótce uruchomimy unikatowy program SKAUT. Budujemy spójną piramidę szkoleniową - powiedział Bańka.

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie