Sasin: sześciopak kojarzy mi się raczej z czymś innym niż z programem wyborczym

Polska

- PO może złote góry obiecać. I tak tego po wyborach nie zrealizuje - powiedział w "Śniadaniu w Polsat News" Jacek Sasin (PiS). Dodał, że Koalicja Obywatelska, "to jest partia oszukańców, która wielokrotnie obiecywała wiele". - Wy traktujecie samorządy, jak łup polityczny. Prawda jest taka, że wzięliście pieniądze w rządzie i teraz chcecie wziąć w samorządzie - stwierdził Marcin Kierwiński (PO).

- Rozmowa o propozycjach Koalicji Obywatelskiej jest bez sensu, bo to są propozycje wirtualne, a nie realne. My przedstawiamy realne propozycje i je realizujemy - powiedział Sasin.

 

Dodał, że jeśli nawet propozycje KO potraktować poważnie, "to one są bardzo zachowawcze i takie, które nie trafiają w główne oczekiwania Polaków".

 

- Jak słyszę panią Barbarę Nowacką, która mówi o in vitro, to ma być najważniejszy problem samorządów? - podkreślił polityk PiS.

 

Marcin Kierwiński (PO) powiedział, że PiS nie chce rozmawiać o programie, choć ma do tego doskonałą okazję, bo żadnego programu nie ma.


- Wczorajsza konwencja (Koalicji Obywatelskiej oraz PiS - red.) była też bardzo symboliczna. Pokazała, jacy ludzie są po stronie Koalicji Obywatelskiej, a jacy są po waszej stronie. My mieliśmy pana Antoniego Pikula, opozycjonistę, który walczył o naszą wolność, wy macie prokuratora stanu wojennego pana Stanisława Piotrowicza, który go oskarżał - stwierdził Kierwiński.

 

"Traktujecie samorządy, jak łup polityczny"

 

Dodał, że Platforma i Koalicja Obywatelska mówi "o samorządzie, który ma być blisko obywatela, który ma mieć kompetencje i pracuje na rzecz obywatela".

 

- Wy mówicie o samorządzie, który jest scentralizowany. Stwierdził też, powołując się na wypowiedź premiera, że "dobry samorząd to ten, który współpracuje z PiS i do tego samorządu będą płynęły pieniądze, a zły samorząd to ten, który nas (PiS - red.) nie wybierze". 

 

- Wy traktujecie samorządy, jak łup polityczny. Prawda jest taka, że wzięliście pieniądze w rządzie i teraz chcecie wziąć w samorządzie - powiedział Kierwiński.

 

Sasin stwierdził, że PiS nie dzieli samorządów "na lepsze i gorsze". - Dzielimy na takie, które chcą pracować dla mieszkańców i takie, które prowadzą wyłącznie walkę polityczną. Takie samorządy w waszym wydaniu funkcjonują i mam nadzieję, że mieszkańcy to zmienią - odpowiedział Kierwińskiemu polityk PiS.

 

Dotychczasowe docinki programu można obejrzeć tutaj.

 

Polsat News, polsatnews.pl

 

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie