Premier: chcemy brać udział w uczciwym sporze na programy, na wiarygodność i skuteczność

Polska

- Mamy program dla Dolnego Śląska, chcemy brać udział w uczciwym sporze na programy, na wiarygodność i skuteczność, dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie - powiedział premier Mateusz Morawiecki w sobotę we Wrocławiu podczas regionalnej konwencji PiS. - Za rządów PO-PSL mieliśmy działania pozorowane, natomiast znakiem firmowym PiS jest to, "że możemy, że potrafimy" - podkreślił.

Morawiecki podczas swojego wystąpienia odniósł się m.in. do sobotniej konwencji wyborczej inaugurującej kampanię Koalicji Obywatelskiej.

 

- Znakiem firmowym PiS jest to, że możemy, że potrafimy. Nie tak jak premier Donald Tusk, sprzed kilku lat: jak coś jest niemożliwe, to jest niemożliwe - tak sobie opowiadali (...) Nie wiem po co oni teraz powołali gabinet cieni, przez osiem lat mieli tak naprawdę gabinet cieni - mówił premier.

 

"Podczepiają się pod nasze sukcesy"

 

- Pozorowane działania (...), to są rządy PO i PSL. Dzisiaj na tym swoim slajdzie - chociaż to ja jestem mistrzem power pointa, no ale podczepiają się pod nasze sukcesy - wymienili listę grzechów, tego, co nie zrobili przez osiem lat - ocenił szef rządu.

 

Przekonywał, że Wrocław był dla niego zawsze miastem walki o wolność. - Zawsze wtedy marzyliśmy, że kiedyś Polska będzie sprawiedliwa, że będzie krajem dumnym, wolnym, pięknym i szczęśliwym. I do takiej Polski doprowadzimy - zapowiedział premier. - Po drodze te wybory (samorządowe) i kolejne wybory. Musimy zwyciężyć. Tylko w naszej spójności jest szansa, tylko w tym, jak będziemy razem, jak będziemy współpracowali ze sobą, jak będziemy wierzyli, że ta zmiana, teraz przed nami, może być - ta dobra zmiana - utrwalona na dobre - mówił szef rządu.

 

- Wprowadzane być mogą nowe, wspaniałe projekty dla ludzi, ale tylko wtedy, kiedy zwyciężymy. Więc proszę wszystkich rodaków, żebyście - tak, jak trzy lata temu zaufaliście PiS i tego zaufania nie zawiedliśmy - zaufali nam po raz kolejny teraz na te wybory samorządowe - apelował Morawiecki.

 

Koleje, dworce, komunikacja

 

Zapewnił, że PiS nie tylko liczy na głosy Polaków, ale także liczy się z ich głosami. - Dzięki temu będziemy mogli, będziemy potrafili stworzyć taką Polskę, o jakiej zawsze wspólnie (...) marzyliśmy - podsumował premier.

 

- Koleje, dworce, komunikacja - tu widać bardzo wyraźnie, co to jest zwijanie państwa. Nasi poprzednicy zamykali linie kolejowe. Dolny Śląsk - to ten region nie tylko Polski, ale Europy, gdzie gęstość linii kolejowych była niegdyś największa - mówił Morawiecki, zwracając uwagę, że wiele torów kolejowych np. w okolicach Głogowa oraz Lubina zostało w ostatnich latach zamkniętych.

 

- My odtworzymy te tory kolejowe, to jest w naszym programie - zadeklarował premier.

 

Przypomniał też, że program PiS przewiduje odbudowę posterunków policji w Polsce. - To jeden z najbardziej wstydliwych punktów dla naszych konkurentów politycznych, dla PSL i dla Platformy, bo w mniejszych miastach powiatowych, w miastach - stolicach gmin miejsko-wiejskich i gmin wiejskich - zamknęli ponad połowę posterunków policji. Wstyd. My te posterunki odbudowujemy

- zapowiedział szef rządu.

 

Zapewnił też, że obecne władze odbudowują dworce kolejowe m.in. w Żernikach Wrocławskich. Ale także mamy 17 dworców w naszym programie na blisko 150 mln zł na najbliższe trzy, cztery lata do odnowienia z - mam nadzieję - gospodarnymi włodarzami miast, starostami, burmistrzami i prezydentami - dodał Morawiecki.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie