Ruszyła strona KonwojWstydu.pl z informacjami o nagrodach samorządowców PO i PSL

Polska
Ruszyła strona KonwojWstydu.pl z informacjami o nagrodach samorządowców PO i PSL
twitter.com/sjkaleta

Ruszyła strona internetowa KonwojWstydu.pl, gdzie publikowane są informacje dotyczące samorządowców z PO i PSL oraz o wypłacanych przez nich nagrodach czy nadużyciach.

O tym, że strona KonwojWstydu.pl ruszyła poinformował w sobotę radny Sejmiku Mazowieckiego Radosław Fogiel (PiS). "Miarka się przebrała, trzeba w końcu pokazać #KonwójWstydu. Zobaczcie http://www.konwojwstydu.pl" - poinformował na twitterze.

 

 

Na stronie głównej znajduje się kilka elementów. Na górze widnieje baner z logo "Konwój wstydu PO PSL" ze zmodyfikowanym logo Platformy Obywatelskiej, gdzie wpisane są dwa loga Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz napis: "Pajęczyna chciwości TOTALNEJ OPOZYCJI oplotła samorządy".

 

"Skandale w samorządach" i "Cela+"

 

Na górze strony są zakładki, które przekierują do poszczególnych działów. Są to: "Obniżanie wynagrodzeń", gdzie znajdują się informacje na temat obniżek uposażeń dla samorządowców zgodnie z ustawą. M.in. jest tam informacja o tym, że prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz miała obniżoną pensję o 24 zł, o czym zdecydowali radni miasta.

 

W zakładce "Nagrody w samorządach" znajdują się informacje na temat wypłacanych nagród. Tu również jako przykład wymieniona została Hanna Gronkiewicz-Waltz. Według strony, "w latach 2007-2013 warszawscy urzędnicy zajmujący się reprywatyzacją otrzymali nagrody w wysokości ponad 2,7 mln zł".

 

 

Natomiast w zakładkach: "Skandale w samorządach" i "Cela+" opisane są sytuacje, gdzie doszło do złamania prawa przez samorządowców związanych z Platformą Obywatelską i PSL-em. Jest tam informacja m.in. o b. sekretarzu PO Stanisławie Gawłowskim, który został oskarżony o przyjęcie łapówki w wysokości 175 tys. zł oraz dwóch zegarków wycenianych łącznie na 25 tys. zł.

 

Na stronie jest również zakładka: "Zgłoś nadużycie", gdzie poprzez formularz można zgłosić informacje na temat samorządowców oraz wyszukiwarkę, w której można wpisać nazwisko polityka i wyświetli się jego wynagrodzenie w spółkach samorządowych. Do każdej z podanych informacji na stronie umieszczone są odnośniki do źródeł skąd pochodzą informacje.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie