PO rusza z akcją "Kolektury PiS". "Radni PiS-u mają się świetnie, bo są radnymi PiS-u"

Polska

Od poniedziałku Platforma rusza z kolejną odsłoną akcji "Konwój Wstydu" - "Kolektury PiS". W trasę po Polsce wyruszą billboardy z wizerunkami samorządowców PiS oraz kwotami ich zarobków w spółkach Skarbu Państwa. - Niepotrzebne są kupony w Lotto, żeby wygrać miliony, setki tysięcy złotych. Kupony Lotto zastępują legitymacje PiS - powiedział poseł PO Krzysztof Brejza.

W piątek przed siedzibą PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, politycy PO zainaugurowali kolejną odsłonę akcji "Konwój wstydu" PiS. W ramach akcji prezentowane są ruchome billboardy z wizerunkami radnych PiS z informacją o wysokości wynagrodzenia, jakie otrzymali za pracę w spółkach Skarbu Państwa. Podobną akcję - poświęconą nagrodom przyznanym ministrom i wiceministrom - Platforma Obywatelska prowadziła w marcu, kwietniu oraz maju.

 

Poseł PO Mariusz Witczak poinformował, że w poniedziałek "Konwój wstydu" wyruszy w trasę po wszystkich regionach Polski.

 

- Nitki pajęczyny finansowej PiS zawiodły nas do samorządu terytorialnego i okazuje się, że radni PiS mają się świetnie finansowo, spektakularnie dobrze tylko dlatego, że są radnymi PiS - powiedział polityk.

 

Zdaniem Witczaka, samorząd terytorialny, który cechował się społecznym i wspólnotowym myśleniem, stał się dla PiS miejscem do "niesamowitych karier finansowych". - Jesteśmy przekonani, że właśnie dlatego PiS bierze udział w wyborach samorządowych, żeby mieć wpływ na to, w jakich spółkach Skarbu Państwa będą działacze PiS pracować - stwierdził.

 

"Oddajcie to, co się wam nie należy"

 

Według posła PO Marcina Kierwińskiego na każdym poziomie władzy, od centralnej do samorządowej, PiS drenuje budżet państwa.

 

- Uruchomiony został program dla PiS-owskich milionerów, ludzi, którzy przed 2015 rokiem nie mieli większych osiągnięć zawodowych, nie mogli poszczycić się wysokimi zarobkami w jakimkolwiek biznesie, a teraz w sposób spektakularny zdobyli bardzo znaczące środki - powiedział.

 

- Przestańcie łupić budżet państwa i oddajcie to, co się wam nie należy - mówił Kierwiński zwracając się do działaczy PiS.

 

Polsat News, PAP, polsatnews.pl

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie