Czabański w "konwoju wstydu". Prokuratura wszczęła dochodzenie ws. pomówienia posła PiS

Polska
Czabański w "konwoju wstydu". Prokuratura wszczęła dochodzenie ws. pomówienia posła PiS
Facebook/Krzysztof Czabański

Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Południe wszczęła dochodzenie w sprawie pomówienia przez członków Platformy Obywatelskiej posła PiS i szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego. Chodzi o billboardy z informacją o nagrodzie dla niego, gdy by wiceministrem kultury.

O sprawie poinformował na jednym z portali społecznościowych Czabański we wpisie pt. "Kłamliwe billboardy PO znalazły finał w prokuraturze". Informację o wszczęciu dochodzenia w tej sprawie potwierdziła w piątek zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe Agnieszka Rogowska.

 

- Prowadzimy takie postępowanie - poinformowała Rogowska.

 

 

Do pomówienia miało dojść podczas konferencji prasowej 6 kwietnia w Bydgoszczy. Konferencja była jednym z elementów akcji PO "Konwój wstydu".

 

Czabański dementował

 

Przedstawiciel szefa RMN złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez umieszczenie na billboardzie informacji o rzekomym wzięciu przez Czabańskiego nagrody w wysokości 72 tys. zł i zestawienie jej ze słowami b. premier Beaty Szydło: "Te pieniądze im się po prostu należały".

 

Czabański wielokrotnie publicznie dementował informację o otrzymaniu nagrody tej wysokości, wskazując, że otrzymał jedną nagrodę w okresie, gdy był wiceministrem kultury - odchodząc z resortu. Wynosiła ona 6 tys. zł. brutto.

 

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie