Drogowcy usuwają plakaty wyborcze Sławomira Nitrasa. "Są nielegalne"

Polska
Drogowcy usuwają plakaty wyborcze Sławomira Nitrasa. "Są nielegalne"
Facebook/Sławomir Nitras

Drogowcy usuwają ze szczecińskich latarni ulicznych materiały wyborcze Sławomira Nitrasa. Jak poinformował w sobotę Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, zostały umieszczone nielegalnie. Nitras powiedział, że nie uzyskał odpowiedzi ZDiTM na wnioski o umieszczenie plakatów na latarniach.

Szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego poinformował w sobotę, że "rozpoczęło się usuwanie nielegalnie umieszczonych materiałów wyborczych jednego z kandydatów na prezydenta miasta".

 

Plakaty zawisły na latarniach ulicznych należących do firmy Enea Oświetlenie. - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego będzie nakładał stosowne kary, ponieważ nie ma w tym przypadku wydanej zgody na zajęcie pasa drogowego - podała rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska. Dodała, że drogowcy podjęli działania "po interwencji mieszkańców".

 

Rzeczniczka ZDiTM nie potwierdziła, o czyje plakaty chodzi, jednak na latarniach przy kilku ulicach w Szczecinie zawisły plakaty posła PO i kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta Sławomira Nitrasa z jego wizerunkiem i hasłem "Remont 170 ulic".

 

 

Sam usunie plakaty


Sławomir Nitras powiedział, że wysłał do ZDiTM wnioski o umieszczenie plakatów na latarniach, jednak nie otrzymał odpowiedzi i według niego zarząd wpisuje się w kampanię wyborczą. Jego zdaniem, gdyby chodziło o plakaty obecnego prezydenta Piotra Krzystka, zgoda zostałaby wydana bardzo szybko.

 

- Chciałem dotrzeć do mieszkańców z informacją, że wyremontuję ich ulice i nie będę - tak jak ZDiTM - malować pasów na dziurawych jezdniach - skomentował Nitras. Dodał, że sam usunie plakaty.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie