Nowa ambasador USA w Warszawie uczy się języka polskiego. Na Twitterze pokazała, co potrafi

Polska
Nowa ambasador USA w Warszawie uczy się języka polskiego. Na Twitterze pokazała, co potrafi
Financial Times/Flickr.com/

Georgette Mosbacher, nowa ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce jest już w Warszawie i uczy się języka polskiego. Na Titterze zamieściła wideo, w którym wita się po polsku i pokazuje, jak jej idzie nauka.

Georgette Mosbacher desygnowana przez Donalda Trumpa na nowego ambasadora USA w Polsce, niemal natychmiast po przejęciu obowiązków w Warszawie zaczęła się uczyć języka polskiego. Pierwsze efekty można zobaczyć na Twitterze.   

 

 

- Polska i USA są przyjaciółmi i sojusznikami od ponad 240 lat, a dziś jesteśmy najbliższymi przyjaciółmi i sojusznikami. Silna i bezpieczna Polska oznacza silniejszą Amerykę. Polska jest liderem w NATO. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej ścisłej współpracy w sprawach obronności i szczególnie cieszymy się z tego, że nasi żołnierze działają ramię w ramię, zarówno w Polsce, jak i w innych miejscach na świecie, broniąc naszych wspólnych wartości mówiła Mosbacher w nagraniu opublikowanym w ubiegłym tygodniu na stronie amerykańskiej ambasady w Warszawie.

 

Georgette Mosbacher, businesswoman, działaczka społeczna i polityczna związana z Republikanami na stanowisku ambasadora USA w Polsce zastąpiła Paula Jonesa. Jest pierwszą kobietą na tym stanowisku.

 

polsatnews.pl

mos/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie