Nowości, programy znane i lubiane oraz sportowe emocje. Jesień 2018 w Telewizji Polsat

Kultura

Cztery nowe programy, które stały się zagranicznymi hitami, proponuje jesienią Polsat. "World of Dance" zaprasza do świata tańca, a "Lepiej późno niż wcale" w pełną przygód podróż do Azji. Największe hity zagoszczą na antenie dzięki "Śpiewajmy razem. All Together Now", a nowy serial kryminalny "Ślad" dostarczy dreszczyku emocji. Nie zabraknie również sprawdzonych i lubianych programów i seriali.

Jesienią Telewizja Polsat proponuje cztery nowe programy.

 

 

"World of Dance - Polska"


"World of Dance - Polska" będzie rewolucją w sposobie pokazywania tańca. O miano najlepszego tancerza oraz 100 tysięcy dolarów powalczy niemal 60 wyłonionych w castingach profesjonalistów.


Solistów, duety i formacje ocenią specjaliści i pasjonaci tańca: zwyciężczyni tanecznej Eurowizji i mistrzyni Polski formacji tanecznych Edyta Herbuś, wielokrotny mistrz świata w tańcach latynoamerykańskich Michał Malitowski oraz taneczny guru od hip-hopu Rafał Roofi Kamiński. W roli prowadzących zadebiutują aktorka Olga Kalicka i tancerz Karol Niecikowski.


Polska edycja programu będzie pierwszą w Europie i drugą na świecie. Jak dotąd, show mogli oglądać widzowie amerykańskiej stacji NBC, gdzie program szybko stał się hitem. Jego pomysłodawczynią, jurorką i producentką jest piosenkarka, aktorka i tancerka Jennifer Lopez. To nie jest kolejny talent show, to jest spektakularne widowisko, które przenosi taniec w zupełnie nowy wymiar.


Premiera "World of Dance - Polska" już 14 września o godz.20.00 w Telewizji Polsat.

 


Wyprawa życia, bo "Lepiej późno niż wcale"


W życiu nigdy na nic nie jest za późno! - tę maksymę wyznają czterej dojrzali mężczyźni, którzy osiągnęli już życiowy sukces, ale wciąż są spragnieni nowych wyzwań i teraz postanowili zrobić coś szalonego i coś tylko dla siebie.


Czwórka przyjaciół: aktorzy Piotr Polk i Karol Strasburger, najbardziej niepokorny polski sportowiec Władysław Kozakiewicz oraz kabareciarz Krzysztof Hanke ruszają w podróż życia. Odwiedzą wyjątkowo egzotyczne miejsca w Japonii, Korei i Indonezji, a w wyprawie towarzyszy im Rafał Masny z internetowego kanału Abstrachuje.


Choć dzieli ich ponad pokolenie doświadczeń, to właśnie on będzie dla nich wsparciem podczas wyprawy. Czeka ich zderzenie z odmienną kulturą i mnóstwo absolutnie nieprzewidywalnych i ekscytujących przygód. Przemierzą niemal trzydzieści tysięcy kilometrów przekonani, że wiedzą o świecie już wszystko… odkryją go na nowo.


"Lepiej późno niż wcale" - w piątki, o godz. 21:35, od 14 września.

 


Nowy serial kryminalny "Ślad"


Produkcja przeniesie widzów w mroczny, ale fascynujący świat zagadek kryminalnych.


Grupą specjalnego wydziału dochodzeniowo-śledczego Centralnego Wydziału Śledczego dowodzi Renata Różańska (w tej roli Anita Jancia "Dzień kobiet", "Wataha") podinspektor policji, profesor nauk medycznych - biochemik. Zawsze może liczyć na swojego zastępcę - nadkomisarza Rafała Walczaka (Mariusz Jakus "Symetria", "Fala zbrodni").


Do zespołu Renaty należy jej przyjaciółka - lekarz medycyny sądowej Anna Szpunar (Aleksandra Hamkało "Big Love", "Ziarno prawdy"). W CWŚ bardzo przydaje się nieustępliwy, ale pełen uroku osobistego technik IT Tomasz Bączyk (Kamil Szeptycki "Kamienie na szaniec"). W poszukiwaniu śladów na miejscu zbrodni nieoceniony jest też podkomisarz Artur Kotowicz "KOT" (Cezary Łukaszewicz "Kruk") - doświadczony, ale bardzo zagadkowy analityk.


W nowym serialu kryminalnym "Ślad" występuje plejada młodych aktorów, a wśród nich: Agnieszka Kawiorska, Piotr Witkowski, Marta Jarczewska, Krzysztof Wach, Paulina Mikuśkiewicz, James Malcolm czy Zuzanna Pawlak.


"Ślad" od 18 września, godz. 20:05, emisja po dwa odcinki.

 


Nowy muzyczny program "Śpiewajmy razem. All Together Now" z setką jurorów


"Śpiewajmy razem. All Together Now" to format, jakiego jeszcze nie było, uczestników będzie bowiem oceniać aż 100 jurorów - ekspertów muzycznych, wokalistów, osobowości z wyjątkową charyzmą. To największy panel jurorski w historii telewizji, przed którym wystąpi cała plejada utalentowanych uczestników, prezentujących różne gatunki muzyczne.


Prowadzącym jest artysta kabaretowy - Igor Kwiatkowski. Kapitanem jurorów będzie jedna z najpopularniejszych młodych wokalistek, laureatka wielu muzycznych nagród, zdobywczyni platynowych i złotych płyt - Ewa Farna.

 


"Śpiewajmy razem. All Together Now" opiera się na jednym prostym założeniu - zaśpiewać tak, by porwać do wspólnego śpiewania i zabawy jak największą liczbę jurorów. Im więcej jurorów wstanie ze swoich miejsc i zaśpiewa z uczestnikiem, tym wyższy będzie jego wynik.


Uczestników oceniać będą osoby, których życie na co dzień związane jest z muzyką - od zwycięzcy muzycznego show Conrado Yaneza, po rockową wokalistkę Anję Orthodox. Uczestnicy to zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, soliści, duety, a także większe grupy muzyczne.


Program składa się z ośmiu odcinków. Dwójka wokalistów, która w każdym odcinku poderwie z krzeseł największą liczbę sędziów, przechodzi do finałowego odcinka, w którym zawalczy o nagrodę pieniężną.


W 100-osobowym panelu jurorskim zasiądzie cała plejada ekspertów muzycznych, a wśród nich, m.in: Nick Sinckler, Anja Orthodox, Dariusz Kordek, Krzysztof "Jary" Jaryczewski – Madox, Saszan, Ewa Gil, Michał Stawiński - wokalista zespołu Oberschlesien, Stanisław Karpiel-Bułecka, Paweł Stasiak, Tabb Bartosz Zielony, Conrado Yanez, Ramona Rey.


"Śpiewajmy razem. All Together Now" - w środy o godz.20:30, od 05.09.

 


"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" - jubileuszowa, 10. edycja


To już dziesiąta edycja jednego z najpopularniejszych i elektryzujących muzycznych show w Polsce. Dotychczasowe przyniosły ponad 700 metamorfoz, tysiące godzin pracy charakteryzatorów, treningów wokalnych i choreograficznych. Wzięły w niej udział 72 gwiazdy polskiej sceny muzycznej, teatralnej i filmowej, które na wybrane cele charytatywne przeznaczyły już ponad 1,7 miliona złotych!


Kolejni artyści postarają się wspiąć na wyżyny swoich aktorskich i wokalnych możliwości. Będą to: Katarzyna Maciąg, Honorata Skarbek, Michalina Sosna, Adriana Kalska, Rafał Szatan, Marek Molak, Mateusz Ziółko i Boogie z "Łobuzów".


Czeka ich mordercza praca nad perfekcyjnym odwzorowaniem wylosowanej postaci i nad własnymi słabościami. Uczestnicy poprzednich serii wysoko zawiesili poprzeczkę. O przemianie Natalii Szroeder w Whitney Houston pisał brytyjski tabloid "Mirror". Katarzyna Skrzynecka oczarowała jurorów podwójną metamorfozą w Sarah Brightman i Andreę Bocellego. Z kolei Filip Lato zachwycił transformacją w ikonę polskiej muzyki Czesława Niemena i wykonaniem piosenki "Sen o Warszawie". Łącznie we wszystkich serwisach występ ten obejrzały ponad dwa miliony osób!


W programie wykorzystano dotychczas pięćset metrów tiulu i sześćset piór. Zużyto także 36 ton gipsu oraz 870 litrów silikonu. W ciągu dziewięciu edycji wykonano ponad 700 kostiumów. Najwyższe szpilki miał na sobie wcielający się Lady Gagę Artur Chamski – obcas mierzył aż 25 centymetrów. Z kolei najdłużej charakteryzowano Katarzynę Zielińską – 8 godzin zajęło upodobnienie jej do Queen Latifah.


Pierwszy odcinek dziesiątej edycji show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" na antenie Telewizji Polsat już w sobotę 8 września o godzinie 22:05.

 


"Nasz nowy dom" - jesienią 11. sezon programu


Ta misja musi trwać nadal, bo wciąż są ludzie, którym potrzebna jest pomoc. Nieustannie od ponad 5 lat Telewizja Polsat w "Naszym nowym domu" stara się uczynić lżejszym życie ludzi, którym trudne warunki mieszkaniowe i często dramatyczna sytuacja materialna nie pozwala na normalność.


Jesienią ekipa "Naszego nowego domu" odwiedzi m.in woj. świętokrzyskie i Mazury. W pierwszym odcinku jesiennego sezonu widzowie poznają wzruszającą historię rodzeństwa z domu dziecka. Najstarsza pani Monika, która chce stworzyć rodzinę zastępczą dla swoich sióstr, będzie potrzebowała pomocy w remoncie starego domu w miejscowości Siniec. 


Ekipa pomoże również Państwu Jadwidze i Kazimierzowi z Nowego Miasta nad Pilicą, którzy wychowują trójkę swoich wnuków, a ich dom dramatycznie potrzebuje remontu. Prowadząca Katarzyna Dowbor, a szczególnie architekci programu Martyna Kupczyk i Maciej Pertkiewicz, staną przed kilkoma poważnymi wyzwaniami w trakcie rysowania planów odnawianych domów i mieszkań.


Na ekipę remontową, której przewodzą znani już kierownicy robót Artur Witkowski i Wiesław Nowobilski, będą czekać pułapki i niemiłe niespodzianki, które utrudnią im prace i walkę z czasem. Bohaterowie "Naszego nowego domu" to niezmiennie ludzie wyjątkowi i dzielni, starający się jakoś radzić sobie z przeciwnościami losu, chorobami i nieszczęściami, które ich dotknęły.


Pierwszy odcinek 11 edycji programu już w czwartek 6 września o godz. 20.00. Powtórki w niedzielę.


"The Story Of My Life. Historia naszego życia" - 2. sezon


"The Story Of My Life. Historia naszego życia" był hitem wiosennej ramówki Polsatu. Program zanotował świetne wyniki oglądalności, wygrał z konkurencją i był uwielbiany przez widzów.


"The Story Of My Life. Historia naszego życia" to program, w którym na pierwszym planie są uczucia, emocje, łzy, bliskość i miłość. Bohaterowie programu, znane pary, mają niepowtarzalną okazję by podejrzeć swoją wspólną przyszłość, a w rozmowie z prowadzącą Katarzyną Montgomery pokazują cały wachlarz szczerych uczuć.


Emocjonująca podróż w czasie jest możliwa dzięki znakomitej charakteryzacji i postarzeniu - w zależności od wieku gości - o 20-30 lat i 40-60 lat. Metamorfozy zapierają dech w piersiach. Zajmują się nimi fachowcy z brytyjskiego Millennium FX, którzy pracowali przy hollywoodzkich produkcjach, między innymi takich jak "Szeregowiec Ryan", "Gladiator” czy "Grawitacja".


Już jesienią kolejni wyjątkowi goście i nowe emocje w drugiej edycji "The Story Of My Life. Historia naszego życia". W drugiej edycji "The Story Of My Life". Historia naszego życia wystąpią: Michał Koterski i Marcela Leszczak, Michał Wiśniewski i Dominika Tajner-Wiśniewska, Piotr Gruszka i Aleksandra Szettel-Gruszka, Wiktoria Gąsiewska i Adam Zdrójkowski oraz Sławomir z żoną Kajrą.

 


3. sezon serialu "W rytmie serca"


Trudno sobie wyobrazić niedzielne wieczory bez bohaterów serialu "W rytmie serca" i malowniczych plenerów Kazimierza Dolnego. Tajemnicze zaginięcia, podpalenia, intrygi, skrywane sekrety i oczywiście miłość, na którą nawet kazimierscy lekarze nie mają lekarstwa. Kłopoty - nie tylko sercowe - to niemal specjalność niektórych mieszkańców Kazimierza.


Marysia (Barbara Kurdej - Szatan) rozpocznie staż w szpitalu, w którym leczy Adam (Mateusz Damięcki). Jej śladem podąży nieustępliwy adorator Beniamin (Kamil Kula). Przekona dyrektora placówki (Wojciech Dąbrowski), by i jego przyjął na praktykę. Doktor Żmuda przypomni sobie smsy młodego lekarza do Marysi z czasów studiów, połączy fakty, nabierze podejrzeń a nad jego związkiem ponownie zawisną czarne chmury.


Po wybuchu w szpitalu ranna Weronika (Maria Dębska) na 3 miesiące zapadnie w śpiączkę. Kiedy się wybudzi, stoczy walkę z własnymi słabościami i… samą sobą. Czy powróci do sprawności fizycznej i znów założy policyjny mundur? Do Kazimierza powróci także Dorian (Popek - Paweł Mikołajów), a swoim nietypowym zachowaniem zaskoczy wszystkich.


„W rytmie serca” to serial, w którym widzowie w każdym odcinku poznają dwie historie - medyczną i kryminalną. Uwikłani są w nie pacjenci i często, wspierani przez lokalną policję, lekarze. Wszystko dzieje się w malowniczej scenerii lubelskiego miasteczka Kazimierz Dolny. W serialu występują Mateusz Damięcki, Barbara Kurdej - Szatan, Maria Dębska, Piotr Polk, Piotr Fronczewski, Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, Elżbieta Romanowska i Dariusz Toczek.


W rytmie serca w niedzielę, od 02.09., godz. 20:00.

 


"Przyjaciółki" - 12. sezon


Już we wrześniu dwunasta seria przebojowych "Przyjaciółek". Czy Ankę, Ingę, Patrycję i Zuzę czekają niespodziewane zmiany w życiu? Tytułowe przyjaciółki mogą na siebie liczyć w najcięższych chwilach i z właściwym sobie poczuciem humoru przezwyciężają wszelkie trudności.


W nowych odcinkach "Przyjaciółek" emocji nie zabraknie. Po raz pierwszy w historii serialu w świat Zuzy (Anita Sokołowska), Anki (Magdalena Stużyńska – Brauer), Ingi (Małgorzata Socha) i Patrycji (Joanna Liszowska) widzowie wejdą aż półtora roku później! Czy życie bohaterek zmieniło się diametralnie?


Zuza i Janek (Marek Bukowski) są bardzo szczęśliwi. Razem wychowują dwójkę dzieci. Malutki Krzyś jest synkiem Janka. Zuza stara się godzić wszystkie obowiązki, te domowe z zawodowymi i niczego nie zawalić. Marzy jednak o chwili odpoczynku.


Anka rozpoczęła pracę w korporacji prawniczej i walczy o stanowisko. Cały dom jest na jej utrzymaniu, bo Paweł (Bartek Kasprzykowski) stracił prawo do wykonywania zawodu.


Inga nie związała się ponownie z Robertem (Krzysztof Wieszczek), ani z Andrzejem (Adam Adamonis). Straciła pracę w wyniku reorganizacji w banku. Nie poradziła sobie z tą sytuacją, zajadała stres, w efekcie bardzo przytyła i wpadła w depresję. Od półtora roku Inga żyje tylko z alimentów, które dostaje na dwie córki. Czy przyjaciółkom uda się wyciągnąć Ingę z dołka?


Patrycja odzyskała swoje dawne życie. Wróciła z synkiem Mikołajem do własnego mieszkania i ponownie otwiera mały salon fryzjerski "u Patrycji". Podjęła decyzję o rozwodzie z Wiktorem (Paweł Deląg). Dorota (Agnieszka Sienkiewicz) jest żoną bardzo bogatego mężczyzny. Niestety, nikt nie chce uwierzyć, że wyszła za mąż z miłości, bo Eryk (Olgierd Łukaszewicz) jest dużo starszy od Doroty. Wszyscy podejrzewają ją o interesowność i wyrachowanie.


Nowy sezon "Przyjaciółek" zadebiutuje 6 września i będzie emitowany przez dwanaście tygodni, w czwartki o godz. 21:10.

 


"Pierwsza Miłość"


Jesienne odcinki "Pierwszej Miłości" zwiastują mnóstwo zmian w życiu bohaterów serialu. Marysia (Aneta Zając) po potrąceniu mężczyzny ze skutkiem śmiertelnym, trafia do aresztu. Blaski i cienie rodzicielstwa odkryją Krystian (Patryk Pniewski) i Kalina (Magdalena Wieczorek), którzy wreszcie doczekają się narodzin córeczki.


Wrażeń nie zabraknie również w życiu Kingi (Aleksandra Zienkiewicz) i Artura (Łukasz Płoszajski). Mężczyzna wciąż uwikłany będzie w romans z piękną Natalią. W trosce o zdrowie Tomka wspólnie z Kingą zdecydują się przeprowadzić na wieś.


Jesienią widzowie będą świadkami ciężkich chwil w życiu Jowity i Radka oraz Sylwii, która wpakuje małżeństwo w kolejne kłopoty. Szczęśliwe życie Kaśki i Wioli zakłóci wyjście z więzienia Marzeny, matki Kuby. Mieszkańcy Wadlewa po raz kolejny przekonają się, że w grupie siła. Będą starali się uratować Seweryna i Kazanową przed groźnymi przestępcami. W najnowszych odcinkach pojawią się także nowi aktorzy, m.in. Barbara Lubos i Grażyna Marzec.


Najnowsze odcinki "Pierwszej Miłości" na antenie Polsatu już od 3 września, od poniedziałku do piątku, o godz. 18:00.


Nowy sezon "Świata według Kiepskich"


Po rocznej przerwie aktorzy "Świata według Kiepskich" wrócili na plan serialu. W 23. sezonie Boczek dorobi się milionów stając się światowej sławy golfistą, a Mariola zdecyduje się na ślub z rozsądku.


Nowe odcinki "Świata według Kiepskich" to kolejna porcja zabawnych i tak abstrakcyjnych sytuacji, o których "nie śniło się nawet fizjologom". W jesiennych odcinkach widzowie będą świadkami m.in. nagłego i niespodziewanego bogactwa Boczka, który przez przypadek dowiaduje się, że jest najlepszym golfistą na świecie. W życiu Mariolki również szykują się wielkie zmiany. Kopernik, który cały czas stara się o jej względy, pozyska wsparcie Ferdka w dążeniach do szybkiego ożenku z jego córką.


- Po rocznej przerwie cieszymy się z powrotu na plan, praca nad tym serialem jest dla nas zawsze wielkim wydarzeniem. Pierwsze zdjęcia zaczynaliśmy w grudniu 1998 roku! W przyszłym roku minie 20 lat odkąd Kiepscy pojawili na antenie! Mogę obiecać, że zabawnych sytuacji i powodów do śmiechu również w tym sezonie nie zabraknie - mówi producentka serialu z ramienia Grupy ATM, Anna Skowrońska.


W nowych odcinkach wystąpi stała obsadę serialu: Andrzej Grabowski (Ferdek), Marzena Kipiel-Sztuka (Halina), Ryszard Kotys (Paździoch), Renata Pałys (Paździochowa), Barbara Mularczyk (Mariola), Bartosz Żukowski (Waldek), Dariusz Gnatowski (Boczek), Jolasia (Anna Ilczuk), Kopernik (Andrzej Klak).


"Świat według Kiepskich" - w środy od 05.09., godz. 20:00.


"Kabaret na żywo według Paranienormalnych"


Jesienią flagowe kabaretowe show Polsatu przejdzie mały lifting. W roli gospodarzy każdego odcinka wystąpią Paranienormalni, czyli Robert Motyka i Michał Paszczyk. Niezmiennie na scenie zobaczymy najlepsze polskie składy kabaretowe m.in: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Nowaki, Jurki, Smile czy Łowcy. B. Nie zabraknie również błyskotliwych indywidualistów kabaretowej sztuki – Artura Andrusa, Katarzyny Pakosińskiej, Ewy Błachnio, Cezarego Pazury czy Jerzego Kryszaka.


W tym sezonie kabareciarze w krzywym zwierciadle humoru spróbują zmierzyć się z przywarami i zaletami typowego Polaka.


"Kariera po polsku", "Polak na wakacjach", "Polskie wesele" oto niektóre z tematów bliskie sercu każdego Polaka, z którymi zmierzą się artyści w "Kabarecie na żywo według Paranienormalnych". Jesienią każdy odcinek show otworzy kabaretowa gwiazda w muzycznym coverze do polskiego lub światowego hitu.


Gospodarze programu co tydzień przygotują i przedstawią premierowy skecz nawiązujący do tematu odcinka. Stałym gościem cyklu będzie Michał Wójcik z Kabaretu Ani Mru Mru, który pokaże kilka swoich zaskakujących wcieleń. Jeszcze we wrześniu w programie w nowej, typowo kabaretowej roli zadebiutuje Sławomir oraz aktorzy - zanany z doskonałych komediowych występów u boku Paranienormalnych Michał Czernecki oraz Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski.


"Kabaret na żywo według Paranienormalnych" czyli mini kabareton w najlepszym wydaniu już 9 września o godz. 21.00.


Premiery filmowe w Polsacie 


Filmowa jesień w Telewizji Polsat to światowe megahity. Filmy będą miały swoją polską premierę telewizyjną na antenie otwartej.


Oto kilka wybranych premier filmowych nadchodzącego sezonu: "Zjawa", "Ghost in the Shell", "Alicja po drugiej stronie lustra", "Kung Fu Panda 3", "X-Men: Apocalypse", "Dzień Niepodległości. Odrodzenie", "xXx:Reaktywacja" oraz "Iluzja 2".


Megahity w poniedziałki, o godz.20:05


"Wydarzenia"


"Wydarzenia" to flagowy program informacyjny Telewizji Polsat, nadawany w Polsacie i Polsat News. Główne wydanie, które prowadzą Dorota Gawryluk, Bartosz Kurek oraz Joanna Wrześniewska-Sieger, jest emitowane codziennie o godzinie 18:50. Od poniedziałku do piątku "Wydarzenia" są również nadawane o godzinie 15:50 w Telewizji Polsat i Polsat News, a jego gospodarzami są Agnieszka Mosór i Przemysław Białkowski.


O godzinie 22:00 na antenie Polsat News jest emitowane codziennie wydanie wieczorne "Wydarzeń". Prowadzą je Jarosław Gugała, Joanna Wrześniewska-Sieger oraz Przemysław Białkowski.


Od początku istnienia "Wydarzeń" dziennikarze stawiają na wiarygodność i niezależność. Najważniejszą zasadą, jaką kierują się w codziennej pracy, jest obiektywizm. Trzymają równy dystans do wszystkich sił politycznych i nie ulegają naciskom. Bezkompromisowo patrzą na ręce przedstawicielom władzy. Szczególną uwagę poświęcają problematyce społecznej. Swoją pracę pojmują jako misję, która polega na dostarczaniu widzom prawdziwych i obiektywnych informacji.


"Państwo w Państwie"


Jesienią na antenę powraca jeden z najbardziej skutecznych programów interwencyjnych w Polsce.


187 bohaterów i historii, 78 sukcesów w konkretnych przypadkach, nagranych ponad 900 godzin materiałów i przeczytanych ponad 600 tysięcy stron akt i dokumentów. Program, prowadzony przez Przemysława Talkowskiego, dziennikarza Polsat News, walczy z powszechnym przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy.


Dziennikarze magazynu ujawniają patologie, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. Po opisywanych przez redakcję "Państwo w Państwie" historiach dokonano m.in. różnych istotnych zmian w przepisach, uchylono wadliwe decyzje urzędników, a ok. 25 spraw przeznaczono do ponownego rozpatrzenia.


Redakcja "Państwo w Państwie" za swoją ciężką pracę, otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in.: wyróżnienie honorowe Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego za reportaż "Czy państwo radzi sobie z lichwą?", główną nagrodę XIV edycji Konkursu im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych organizowanego przez Narodowy Bank Polski, za materiał "Kowal zawinił, cygana powiesili", a także "Złotą Wagę" Naczelnej Rady Adwokackiej za rzetelne, poparte głęboką wiedzą i odznaczające się obiektywizmem publikacje, nagrodę "Wolności słowa" za publikacje w obronie demokracji i praworządności demaskujące nadużycia władzy, korupcję, naruszanie praw obywatelskich i praw człowieka.


Program otrzymał również nagrodę Grand Press 2012 w kategorii Publicystyka.


"Państwo w Państwie" emitowane jest w niedziele o godz. 19:30 w Polsacie i Polsat News.

 

"Interwencja"


Magazyn reporterów Telewizji Polsat "Interwencja" już od 15 lat jest dla wielu widzów ostatnią szansą na sprawiedliwość i pomoc. Zaangażowany i dynamiczny zespół analizuje wszystkie zgłoszone sprawy, a żadna prośba nie jest lekceważona. Magazyn reporterów "Interwencja" prowadzą Michał Bebło i Michał Stela.


Wiele osób, których historia została pokazana w magazynie "Interwencja", doczekało się pomocy ze strony innych ludzi bądź instytucji. Skuteczność zespołu sprawia, że każdego dnia do redakcji trafiają kolejne listy z prośbami o pomoc. Rosnące zaangażowanie widzów w tworzenie programu jest także związane z funkcjonowaniem specjalnego numeru telefonu, pod którym każdy może uzyskać bezpłatną poradę prawną. Dyżurujący w redakcji prawnik Okręgowej Izby Radców Prawnych odbiera setki telefonów z prośbami o interwencję.


"Interwencja" od poniedziałku do piątku o godzinie 16:15. Natomiast w soboty o 21:00 na antenie Polsat News emitowana jest "Interwencja. Taka jest Polska", w której przedstawiane są najciekawsze reportaże, a także nowe wątki i dodatkowe informacje na ich temat.

 


Sportowe wydarzenia jesieni w Telewizji Polsat


Jesień 2018 w kanałach sportowych grupy Polsat będzie pełna sportowych wydarzeń z najwyższej półki. Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn, Liga Mistrzów i Liga Europejska UEFA, piłkarka Liga Narodów czyli reprezentacyjne starcia tytanów, a prócz tego dla kibiców sportów walki kolejne gala KSW 45.


Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn i kobiet


To będzie wydarzenie sportowe jesieni, szczególnie jeśli reprezentacja Polski pod wodzą nowego szkoleniowca Vitala Heynena sprosta oczekiwaniom kibiców i powalczy o medale.


24 ekipy z całego świata, które przeszły przez sito eliminacji spotka się na turnieju finałowym, który zostanie rozegrany w dniach 9-30 września w Bułgarii i Włoszech. Nasza reprezentacja będzie broniła tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed czterema laty w Polsce.
Kanały sportowe grupy pokażą również Mistrzostwa Świata w siatkówce kobiet. Najlepsze drużyny narodowe żeńskiej siatkówki o światowy czempionat zagrają między 23 września a 12 października w Japonii.


Piłkarska Liga Narodów


Piłka nożna to wciąż najpopularniejszy sport w naszym kraju dlatego w kanałach sportowych Polsatu kibice będą mogli oglądać zarówno zmagania gigantów w nowych rozgrywkach reprezentacyjnych - Lidze Narodów jak i w prestiżowej Lidze Mistrzów czy Lidze Europy UEFA. Liga Narodów to nowe rozgrywki reprezentacyjne w których m.in. stawką będzie awans do EURO 2020.


Liga Mistrzów i Liga Europy UEFA


Na to czekali kibice w całej Polsce. Liga Mistrzów wraca do kanałów sportowych Polsatu. Już od września przez 3 lata, podobnie jak w latach 2001-2006 oraz 2009-2012, najbardziej prestiżowe rozgrywki piłkarskie będą obecne na antenach kanałów Polsat Premium 1 i Polsat Premium 2 oraz czterech kanałach serwisowych.


Tylko w tym sezonie Polsat pokaże 343 mecze Ligi Mistrzów. Fani rozgrywek będą mogli zobaczyć więcej spotkań, dzięki nowym godzinom rozgrywania meczów - 18:55 i 21:00. Wyższy poziom rozgrywek, więcej drużyn z czołowych lig europejskich, a co za tym idzie więcej emocji i więcej piłkarskich gwiazd w spotkaniach między klubowymi potęgami – oto, co czeka kibiców w tym sezonie Ligi Mistrzów.


Wszystko to zaprezentuje widzom najbardziej doświadczony w Polsce zespół profesjonalistów, komentatorów i ekspertów Polsatu Sport, któremu w sukurs przyjdzie technika. Najnowocześniejsze i największe studio sportowe w Polsce- zaprojektowane specjalnie z myślą o rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA, o powierzchni 700 m2, ze ścianą wideo o rozdzielczości 4x4K, oprawą wizualną realizowaną z wykorzystaniem nowoczesnych technologii - rozszerzonej rzeczywistości (AR) i modeli 3D.


Każdego dnia meczowego kibiców czeka prawdziwa uczta – nawet 8 godzin relacji na żywo oraz bogactwo programów towarzyszących meczom: przed i pomeczowe studia, pogłębione analizy, reportaże, wywiady, opinie ekspertów i gości specjalnych oraz wiele innych materiałów przygotowywanych z myślą o kibicach.


Kanały grupy Polsat będą pokazywały także spotkania w Lidze Europy. Tu również widzowie będą mogli obejrzeć więcej dzięki dwóm godzinom meczowym 18:55 i 21:00.


Gala KSW


6 października fani mieszanych sztuk walki będą mieli okazję zobaczyć 45 galę KSW. Tym razem największa federacja swój event zorganizuje ponownie w Londynie. Największą atrakcją gali będzie walka o pas mistrzowski wagi średniej, w której weźmie udział podzielonych w pary zawodników: Michał Materla, Damiana Janikowski, Marcin Wójcik i Scott Askham.


Ponadto na KSW 45: The Return to Wembley Philip de Fries i Karol Bedorf zmierzą się w pojedynku mistrzowskim w królewskiej kategorii wagowej. Swoją kolejną walkę na gali KSW stoczy również nieobliczany Popek Monster. KSW45 będzie dostępna w Cyfrowym Polsacie w usłudze PPV.

 

Polsat, polsatnews.pl

 

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie