Znany model zadał bezdomnemu śmiertelne ciosy w głowę, bo ten prosił go o pieniądze

Świat

Hivo Gonzalez jest znanym w Miami modelem fitness, na którym ciąży zarzut zabójstwa. W czerwcu miał dwoma uderzeniami metalową pałką do ogłuszania ryb, doprowadzić do śmierci bezdomnego Pedro Cruza. Ten zaczepiał go na stacji benzynowej i prosił o jałmużnę. Na filmie opublikowanym przez policję z Miami widać, jak Gonzalez uderza 49-latka.

Znany model jest również zapalonym wędkarzem i organizatorem wycieczek. Jak podaje gazeta "Miami Herald" feralnego dnia mężczyzna miał wracać z jednej z wypraw. Gdy tankował na stacji zaczepił go bezdomny Pedro Cruz. Chciał pieniędzy. Gonzalez odmówił, ale bezdomny nie zrezygnował i poszedł za nim do samochodu. 

 

 

Na nagraniu z kamer przemysłowych widać, jak Gonzalez podchodzi do auta, wyjmuje z niego metalowy pręt, którym zadaje ciosy żebrzącemu. 49-latek upada na ziemię. Ciosy okazały się śmiertelne. Pedro Cruz umarł kilka dni później w szpitalu w Miami.

 

Twierdzi, że działał w samoobronie

 

W śledztwie Hivo Gonzalez tłumaczył, że nie zdawał sobie sprawy z siły swoich uderzeń. Jego prawnik Scott Fingerhut przekonywał zaś, że 33-latek jedynie się bronił.

 

To jest naprawdę dobroduszny facet, który wierzył, że znalazł się w sytuacji zagrożenia życia - przekonywał adwokat Gonzaleza.

 

Podkreślił także, że jego klient nie był wcześniej karany i nikt nie skarżył się na to, by był agresywny.

 

Jak podaje "Miami Herald" bezdomny Pedro Cruz trafiał do aresztu wielokrotnie. Powodem było agresywne żebractwo, naruszanie dóbr osobistych i posiadanie narkotyków.

 

Miami Herald

las/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie