7 mln funtów odszkodowania za zeza. Były model po latach pozywa Lufthansę

Świat
7 mln funtów odszkodowania za zeza. Były model po latach pozywa Lufthansę
Flickr/Kentaro IEMOTO/CC BY 2.0

56-letni Niemiec Nick Harrold był światowej sławy męskim modelem. Jak sam przyznaje, jego kariera skończyła się niespodziewanie w 2012 r. Mężczyzna poślizgnął się, gdy szedł przez rękaw na pokład samolotu Lufthansy. Wskutek upadku miał nabawić się zeza. Model po kilku latach postanowił pozwać linię lotniczą. Tłumaczy, że wada uniemożliwiła mu dalszą pracę w modelingu.

Harrold miał poślizgnąć się na "mokrej i oleistej substancji", gdy przechodził z terenu lotniska w Monachium do pasażerskiego samolotu niemieckich linii. Wypadek miał pogłębić wcześniej istniejącego zeza.

 

"Zez jak wyrok"

 

- Przez dekady odnosiłem sukcesy, jako międzynarodowej sławy model (współpracował z takimi markami jak: Giorgio Armani i Ralph Lauren). Teraz nie jestem w stanie wykonywać pracy, którą kocham - przekonuje Harrrold w rozmowie z weekendowym wydaniem "Daily Mail". Jak dodaje oprócz zeza, który "w karierze modela jest jak wyrok", musiał też przejść operację kolana.

 

 

- Teraz powiadomiono mnie, że będę musiał mieć kolejną operację, co oznacza kolejne dwa lata bezczynności - zaznaczył Harrold, który zażądał od Lufthansy odszkodowania w wysokości 7 mln funtów (ok. 33,5 mln złotych).

 

Eksperci z branży modowej oszacowali, że gdyby nie wypadek, model mógłby zarabiać co najmniej 300 tys. funtów rocznie. Prawnicy modela przekonują, że wypadek postawił ich klienta w gorszym położeniu na rynku pracy.

 

Lufthansa: wygórowana kwota

 

Lufthansa przyznaje, że upadek mógł spowodować "pewne uszkodzenia ciała", ale kwotę, której domaga się mężczyzna uważa za "zdecydowanie wygórowaną".

 

- W 2014 r. kwota, której domagał się Harrold nie przekraczała 100 tys. funtów, a jedynym dowodem potwierdzającym obrażenia była dokumentacja chirurgia ortopedy - podkreśla Charles Bagot reprezentujący interesy Lufthansy.

 

Linia wskazuje na to, że informacje o pogłębieniu się zeza pochodzą dopiero z 2017 r., a Harrold przestał aktywnie zajmować się modellingiem jeszcze przed zdarzeniem.

 

Daily Mail, polsatnews.pl

bas/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie