Nastolatkowie poniżali bezdomną, bo "zależało im na popularności". Swój "wyczyn" wrzucili do sieci

Polska

Dzielnicowy z Białej Piskiej (woj. warmińsko-mazurskie) rozpoznał czterech chłopców w wieku od 13 do 17 lat, którzy w opublikowanym w sieci filmiku zaczepiają, ubliżają i kopią bezdomną kobietę. Sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny. Najstarszy z nich odpowie za swój czyn jak dorosły. Grozi mu do roku więzienia.

Mł. asp. Adam Trzonkowski, w czasie wolnym od służby, przeglądał strony internetowe. Na jednym z lokalnych portali natknął się na artykuł z załączonym filmikiem. Na nagraniu było widać, jak czterech chłopców obraża i atakuje bezdomną.

 

Funkcjonariusz rozpoznał zarówno ofiarę jak i napastników. Pokrzywdzoną okazała się 44-letnia kobieta, która zwykle przebywa w pustostanie na terenie miasta. Z kolei agresorami byli 13-latek, dwóch 14-latków i 17-latek.

 

Rodzice byli wstrząśnięci zachowaniem synów

 

Policjant dotarł do wszystkich nastolatków. Ich rodzicom pokazał filmik, który chłopcy opublikowali w sieci. Rodzice byli wstrząśnięci, ponieważ nie spodziewali, że ich synowie są zdolni do czegoś takiego.

 

Nastolatkowie w rozmowie z dzielnicowym nie potrafili wytłumaczyć, dlaczego atakowali kobietę. Jeden z nich powiedział, że zrobili to, bo zależało im na popularności.

 

Trzech chłopców za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym. 17-latek odpowie za czyn jak dorosły.

 

Za znieważenie osoby i naruszenie jej nietykalności cielesnej grozi kara do roku pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

pez/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie