Dziecko odebrane rodzicom było brudne i głośno płakało. Policjantka nakarmiła je własną piersią

Świat
Dziecko odebrane rodzicom było brudne i głośno płakało. Policjantka nakarmiła je własną piersią
Facebook.com/Marcos Heredia

Policjantka z Argentyny Celeste Ayal pełniła służbę w szpitalu dziecięcym, kiedy na oddział trafiły dzieci odebrane rodzicom przez opiekę społeczną. Jedno z nich miało zaledwie sześć miesięcy. Głośno płakało. Ayal zapytała pracownicę opieki czy może je nakarmić. - Zbliżałam pierś, a dziecko nie chciało puścić - mówiła w wywiadzie policjantka.

Zdjęcie funkcjonariuszki karmiącej niemowlę opublikował na Facebooku jej kolega z pracy Marcos Heredia.

 

"Chciałbym pokazać wszystkim ten ogromny gest miłości, którego dokonałaś wobec dziecka. Ani chwili nie wahałaś się, aby zachować się wobec niego jak matka. Nie przeszkadzał ci brud i nieprzyjemny zapach. Takie rzeczy nie zdarzają się codziennie" - napisał mężczyzna.

 

 

Dzieci były w złym stanie

 

Celeste Ayal w wywiadzie dla gazety "Cronica" powiedziała, że dziecko wraz z rodzeństwem zostało oddzielone od swoich rodziców. Dzieci miały być zaniedbane, a rodzice niezdolni do opieki nad nimi. Pracownicy społeczni przewieźli je do szpitala Sor María Ludovica niedaleko Buenos Aires. Najmłodsze dziecko miało sześć miesięcy, najstarsze dziewięć lat. 

 

Jak tłumaczyła Celeste, w pewnym momencie usłyszała płacz dziecka. Pomyślała, że może być głodne. Zapytała pracownika opieki społecznej, czy może je nakarmić. Kiedy uzyskała zgodę, bez wahania przystawiła niemowlę do własnej piersi. Policjantka sama jest matką szesnastomiesięcznej dziewczynki.

 

Awans na stopień sierżanta

 

"Chcieliśmy podziękować jej osobiście za ten gest spontanicznej miłości, który zdołał uspokoić płacz dziecka" - napisał na Twitterze Cristian Ritondo, minister bezpieczeństwa prowincji Buenos Aires.

 

 

Policjantka otrzymała awans, po tym jak sprawa została nagłośniona przez media społecznościowe. Wpis umieszczony przez jej kolegę z pracy polubiło ponad 160 tys. użytkowników.

 

Independent

las/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie