"Karmię piersią i się tego nie wstydzę". Posłanka Nowoczesnej z córeczką w Sejmie

Polska
"Karmię piersią i się tego nie wstydzę". Posłanka Nowoczesnej z córeczką w Sejmie
Twitter/Kornelia Wróblewska

Kornelia Wróblewska we wtorek przyszła do parlamentu z kilkumiesięczną córeczką, a w czwartek opublikowała zdjęcie, na którym karmi ją piersią zasiadając w sejmowych ławach. Posłanka Nowoczesnej dodała do zdjęcia komentarz: "Karmię piersią i się tego nie wstydzę". Do wpisu na Twitterze dodała hasztagi #Sejm i #mamawpracy.

Posłanka tuż po urodzeniu dziecka w listopadzie zapewniała, że zamierza karmić piersią i ma nadzieję, że nikt nie wyrzuci jej za to z sali plenarnej. We wtorek internet obiegło zdjęcie posłanki, siedzącej z córeczką w ławach poselskich. W czwartek opublikowała fotografię, na której karmi Antoninę Marię Kaczyńską - ojcem jest mąż posłanki, znany warszawski adwokat Jarosław Kaczyński.

Posłanka zapowiedziała, że dopóki karmi córkę, będzie przychodziła wraz z nią do Sejmu. "Będę karmiła piersią w miejscach publicznych. I będę łączyła obowiązki mamy z poselskimi. Mam do tego pełne prawo. I tak - pobieram 500+" - napisała na Twitterze.

 

Karmią też w Australii, Argentynie i na Islandii

 

Przykład posłance Nowoczesnej dała inna parlamentarzystka - australijska senator Larissa Waters‏, która nakarmiła w parlamencie swoją córeczkę piersią. "Jestem dumna, że moja córka Alia jest pierwszym dzieckiem nakarmionym piersią w parlamencie" - napisała wówczas senator Waters‏.

W 2016 r. jedna z posłanek w islandzkim parlamencie karmiła niemowlę podczas wystąpienia. Na mównicę zdecydowała się wejść, mimo że inna posłanka zaoferowała jej pomoc w opiece nad dzieckiem. Z kolei 2015 r. argentyńska deputowana nakarmiła swoje ośmiomiesięczne dziecko w trakcie obrad izby.

 

Papież: nie bójcie się karmić piersią w kaplicy


W sprawie karmienia piersią w miejscach publicznych głos zabrał w ubiegłym tygodniu papież Franciszek. Podczas homilii w Kaplicy Sykstyńskiej w Niedzielę Chrztu Świętego zachęcał młode matki, aby nie bały się karmić piersią w kaplicy, jeśli ich dzieci czują się głodne i nadszedł czas karmienia.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie