Hokeistka karmiła piersią w przerwie meczu. Jej zdjęcie stało się hitem internetu

Świat
Hokeistka karmiła piersią w przerwie meczu. Jej zdjęcie stało się hitem internetu
Milky Way Lactation Services

Kanadyjska hokeistka Serah Small opublikowała w sieci zdjęcie, na którym widać, jak karmi piersią swoją 8-tygodniową córkę Ellie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sportsmenka karmiła swoją pociechę w przerwie pomiędzy tercjami meczu. - Bardzo bałam się pokazać zdjęcie. Społeczeństwo uważa piersi za coś bardzo seksualnego - powiedziała Small.

Hokeistka Serah Small występuje w jednej z amatorskich drużyn w kanadyjskiej prowincji Alberta. Kobieta gra w hokeja od 4. roku życia. Na co dzień pracuje jako nauczycielka w szkole w Grande Prairie.

 

Small opublikowała w sieci zdjęcie, na którym widać, jak karmi dziecko w szatni w przerwie jednego ze spotkań. Kobieta jest na fotografii do połowy naga, na rękach trzyma 8-tygodniową córkę.

 

"Można to zrobić w dowolnym miejscu i czasie"

 

Small przyznała, że tego dnia zapomniała zabrać ze sobą laktator. "Gdy grałam, czułam, że przybywa mi mleka. Między tercjami rozebrałam się, by nakarmić moją 8-tygodniową córkę" - powiedziała cytowana przez fundację Milky Way Lactation Services.

 

"Jedynym sposobem na normalizację karmienia piersią jest pokazanie, że można to zrobić w dowolnym miejscu i czasie" - napisała pod zdjęciem. 

 

"Muszę pokazać jak bardzo jestem z tego dumna"

 

Hokeistka wyznała jednak, że bała się udostępnić w sieci tę fotografię. - Społeczeństwo uważa piersi za coś bardzo seksualnego. Potem stwierdziłam jednak, że zamiast strachu, muszę pokazać jak bardzo jestem z tego dumna - powiedziała cytowana przez "The Sun".

 

Small spodziewała się krytyki ze strony internautów. Tymczasem reakcja fanów okazała się bardzo pozytywna.

 

thesun.co.uk, people.com

zdr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie