"PiS wziął miliony złodziejom, wziął mafii". Kaleta o billboardach z Jarosławem Kaczyńskim

Polska

- PiS wziął miliony złodziejom, wziął mafii, zabrał te miliony układowi zamkniętemu i przekazał osobom, które tego potrzebują - powiedział w programie "Tak czy Nie" w Polsat News Piotr Kaleta. Poseł PiS skomentował w ten sposób kampanię, którą prowadzi opozycja. Na ulicach pojawiły się billboardy z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego, a na nich hasła, np.: "PiS wziął miliony, a wszystko drożeje".

Na ulicach polskich miast pojawiły się wielkoformatowe plakaty ze zdjęciem Jarosława Kaczyńskiego i hasłami uderzającymi w PiS. To element kampanii wyborczej Koalicji Obywatelskiej. W sumie billboardów jest 2 tys.

 

"To typowa kampania informacyjna"

 

- To jest typowa kampania informacyjna. Chcemy, żeby Polacy dowiedzieli się co na przestrzeni ostatnich trzydziestu kilku miesięcy PiS nie zrealizował, a obiecał. Prawdą jest, że nabrał milionów złotych w spółkach skarbu państwa dla swoich działaczy - powiedział w "Tak czy Nie" o kampanii Marek Sowa z Nowoczesnej.

 

- Rocznie prezesi (spółek skarbu państwa - red.) zarabiają milion złotych. Stąd ta duża rotacja, żeby jak najwięcej gości z PiS-u się "nachapało" tej kasy, nabrali ministrowie rządu Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego - stwierdził poseł opozycji.

 

"Przekazaliśmy miliony tym, którzy tego potrzebują"

 

Piotr Kaleta z PiS argumentował, że jego partia rzeczywiście zabrała miliony, ale "złodziejom, mafii, układowi zamkniętemu".

 

Podkreślił, że PiS przekazał pieniądze "tym, którzy tego potrzebują: przekazał polskim rolnikom, przekazał polskim rodzinom, przekazał tym grupom społecznym, które rzeczywiście były przez tyle lat zaniedbywane".

 

Wybory samorządowe - jak wynika z rozporządzenia premiera opublikowanego we wtorek - odbędą się w niedzielę 21 października 2018 roku. Druga tura - 4 listopada.

 

polsatnews.pl

jm/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie