"Nie będziemy wchodzić w bijatykę z totalną opozycją". Poręba o kampanii "PiS wziął miliony"

Polska

Na ulicach Warszawy pojawiły się billboardy z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego i uderzającymi w PiS hasłami m.in.: "PiS wziął miliony, a ludzi nie stać na leki" oraz "PiS wziął miliony, a wszystko drożeje". To element kampanii wyborczej Koalicji Obywatelskiej. - Znowu PiS, PiS, PiS. Żadnych propozycji i wejścia w merytoryczną polemikę - mówił w programie "Graffiti", europoseł PiS Tomasz Poręba.

"PiS wziął miliony i chce być bezkarny", "PiS wziął miliony, a tanich mieszkań nie ma" - to tylko niektóre z haseł, które pojawiły się na billboardach. Obok każdego z napisów został umieszczony wizerunek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

 

 

Grabiec: Kaczyński pokazał, co naprawdę myśli o Polakach

 

Rzecznik PO Jan Grabiec przyznał, że jest to wspólna kampania PO i Nowoczesnej. Jak dodał wybór zdjęcia lidera Prawa i Sprawiedliwości nie jest przypadkowy. Ujęcie pochodzi z lipca zeszłego roku, gdy Kaczyński w Sejmie zarzucił posłom opozycji "wycieranie mord zdradzieckich nazwiskiem Lecha Kaczyńskiego". - Niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami - mówił wówczas prezes PiS.

 

– Wybraliśmy to zdjęcie, bo wtedy prezes Kaczyński odsłonił swoją prawdziwą twarz i pokazał, co naprawdę myśli o rywalach politycznych i Polakach, którzy mają inne poglądy polityczne - powiedział Grabiec w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Jak dodał plakaty, są "początkiem kampanii samorządowej".

 

- PiS będzie bardzo wiele obiecywał (podczas wyborów samorządowych - red), a powinien rozliczyć się z tego co obiecał do tej pory. Te hasła z billboardów słyszymy na spotkaniach z naszymi wyborcami. Brakuje pieniędzy m.in. na podwyżki dla nauczycieli, na leki dla seniorów i na pomoc dla rolników - przekonywał Grabiec w rozmowie z dziennikarzami.

 

 

Poręba: gdzie Polska? Gdzie program?

 

Według europosła PiS Tomasza Poręby, który był gościem programu "Graffiti" w Polsat News kampania opozycji polega na atakowaniu PiS, bez żadnego "programu, propozycji i wizji".

 

- Każdy kto spojrzy na ostatnie miesiące, lata PO i Nowoczesnej dostrzeże te działania, agresję, zaciśnięte pięści. Myślę, że straszna agresja to jest właśnie twarz Platformy - mówił Poręba w rozmowie z Piotrem Witwickim.

 

Jak dodał opozycja "odmienia PiS" przez wszelkie przypadki i nie prezentuje własnego programu".

 

- Gdzie Polska? Gdzie program? Zero kompletnie zero. My nie będziemy wchodzić w bijatykę z Platformą. Nas interesuje Polska i realne problemy Polaków - przekonywał europoseł.

 

Polsat News, polsatnews.pl, "Gazeta Wyborcza"

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie