"Dr Bumbum" oskarżony o zabójstwo. Jego pacjentka zmarła po operacji powiększenia pośladków

Świat
"Dr Bumbum" oskarżony o zabójstwo. Jego pacjentka zmarła po operacji powiększenia pośladków
PAP/EPA/Antonio Lacerda

Brazylijscy prokuratorzy z Rio de Janeiro oskarżyli chirurga plastycznego Denisa Furtado, znanego też, jako "Dr Bumbum" o zabójstwo pacjentki. Według nich, doktor-celebryta, znany z powiększania pośladków, podczas zabiegu wstrzyknął 46-letniej Lilian Calixto zbyt dużą dawkę szkła akrylowego. Kobieta zmarła kilka godzin później. Przed sądem stanie też rodzina i współpracownicy Furtado.

O zabójstwo, oprócz "Dr Bumbum", oskarżeni są również: matka Furtado, partnerka doktora Renata Fernandes oraz pracownica kliniki Rosilane da Silva.

 

List gończy za chirurgiem

 

Według prokuratury Furtado, przy pomocy współpracowniczek, 14 lipca wstrzyknął w pośladki pacjentki 300 ml szkła akrylowego używanego między innymi przy produkcji światłowodów, soczewek i zadaszeń. W chirurgii plastycznej zaleca się używanie tej substancji w ograniczonych ilościach.

 

Po zabiegu przeprowadzonym w apartamencie Furtado, kobieta źle się poczuła. Chirurg zabrał ją do szpitala. Według władz ośrodka 46-letnia Calixto miała częstoskurcz, problemy z oddychaniem i nadmiernie się pociła. Kobieta zmarła w niedzielę 15 lipca ok. godz. pierwszej w nocy. Osierociła dwoje dzieci.

 

Policja próbowała aresztować Furtado, ale ten wraz ze swoją matką "zapadł się pod ziemię". Funkcjonariusze wydali za nimi list gończy. Ostatecznie para została zatrzymana 19 lipca.

 

 

"Mój klient jest niewinny"

 

"Taka dawka szkła akrylowego stworzyła potencjalne zagrożenie, a cała operacja odbywała się w apartamencie Furtado, który nie był przystosowany do przyjmowania pacjentów" - poinformowała brazylijska prokuratura w komunikacie.

 

Prawniczka "Dr Bumbum" Naira Baldanza twierdzi, że jej klient jest niewinny. - Wiele faktów zostało pominiętych i jestem przekonana, że uda nam się wykazać niewinność doktora Denisa - mówiła w lipcu brazylijskim mediom.

 

- Jak każdy wie, zdarzył się wypadek - przekonywał Furtado w wideo opublikowanym na Instagramie przed zatrzymaniem. Chirurg przekonuje, że kobieta w klinice dostała ataku serca i jej śmierć nie była bezpośrednio związana z zabiegiem.

 

 

A post shared by Dr. Denis Furtado (@drdenisfurtado) on

 

Konto Denisa Furtado śledzi na Instagramie ponad 650 tys. osób. Doktor dzielił się ze swoimi fanami zdjęciami zoperowanych pośladków swoich pacjentek.

 

The Guardian, Independent, polsatnews.pl

bas/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie