Szyszko chce wyjaśnień ws. zniżek na zabiegi chirurgii plastycznej dla pracowników instytucji podległej jego resortowi

Polska
Szyszko chce wyjaśnień ws. zniżek na zabiegi chirurgii plastycznej dla pracowników instytucji podległej jego resortowi
Polsat News

"W związku z doniesieniami medialnymi, minister środowiska Jan Szyszko wezwał prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do złożenia wyjaśnień nt. przeprowadzonego w grudniu przetargu na świadczenia usług medycznych" - poinformował rzecznik MŚ Aleksander Brzózka.

"W związku z wczorajszymi doniesieniami medialnymi dot. przetargu na świadczenie usług zdrowotnych dla pracowników NFOŚiGW, minister środowiska prof. Jan Szyszko wezwał prezesa zarządu NFOSiGW do złożenia wyjaśnień w sprawie" - napisał w środę rzecznik na swoim koncie Twitterowym.

 

Urzędnicy NFOŚiGW mieli móc korzystać ze zniżek na zabiegi chirurgii plastycznej, co miał zapewnić przeprowadzony przetarg na świadczenie usług zdrowotnych. Szeregowi pracownicy mieli liczyć na 10 proc. upust, z kolei członkowie zarządu na 30 proc. rabat.

 

 

"Standardowa oferta Centrum Medycznego"

 

NFOŚiGW w wydanym komunikacie podkreślił, że podawane przez media informacje w tej sprawie są nieprawdziwe i wprowadzają w błąd opinię publiczną.

 

"Przetarg o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług zdrowotnych dla pracowników NFOŚiGW, został ogłoszony 19 grudnia 2017 r. Zakres pakietów medycznych dotyczących Kliniki »Chirurgii Jednego Dnia« jest standardową ofertą Centrum Medycznego, skierowaną do klientów abonamentowych. Wysokość zniżki jest również standardowa, dlatego wskazana została w zamówieniu jako ogólnodostępna" - podkreślono.

 

"Pracownik płaci we własnym zakresie, korzystając ze zniżki"

 

Fundusz dodał, że pakiety zdrowotne obejmują bezpłatnie dla pracownika, "przede wszystkim usługi z zakresu medycyny pracy, a także między innymi porady lekarskie, konsultacje specjalistyczne, badania laboratoryjne, radiologiczne, endoskopowe i inne oraz programy rehabilitacyjne i promocji zdrowia". "Koszt pozostałych usług medycznych, w tym Kliniki »Chirurgii Jednego Dnia«, ale także na przykład hospitalizacji czy stomatologii, nie jest ponoszony przez pracodawcę. Jeżeli pracownik chce z wyżej wymienionych usług skorzystać indywidualnie, płaci za nie we własnym zakresie, korzystając ze zniżki proponowanej przez Centrum Medyczne, na co jednak NFOŚiGW nie ma wpływu" - dodano.

 

O sprawie jako pierwszy poinformował "Super Express".

 

PAP, polsatnews.pl

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie